Gry

Sony uśmiecha się do graczy komputerowych. Dostaną Days Gone i inne hity z PlayStation

przeczytasz w 1 min.

Siłą PlayStation wiele ciekawych tytułów na wyłączność? Wygląda na to, że Sony będzie jeszcze chętniej dzielić się nimi z innymi.

Days Gone trafi na PC

Japończycy podzielili się dziś kilkoma ciekawymi informacjami. Mało optymistycznie zabrzmiało przesuniecie premiery Gran Turismo 7 na przyszły rok, ale już w kontekście Days Gone mamy do czynienia ze zdecydowanie przyjemniejszą zapowiedzią. Przynajmniej jeśli chodzi o graczy preferujących PC, bo właśnie o tę platformę poszerzy się dostępność tej jednej z najlepszych gier na PlayStation 4. Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, ale wspomniano, że premiera będzie miała miejsce już na wiosnę.

Będzie więcej gier od Sony na PC

Poza Days Gone na PC mają trafić także inne gry, jakie do tej pory można było zobaczyć jedynie na konsolach japońskiego producenta. Jim Ryan (CEO Sony Interactive Entertainment) został zapytany o to, skąd wzięła się taka ofensywa. Odpowiedź nie wydaje się zaskakująca.

„Myślę, że zmieniło się kilka rzeczy. Znajdujemy się teraz, na początku 2021 roku, z naszymi studiami deweloperskimi i tworzonymi przez nie grami w lepszej kondycji niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególnie w drugiej połowie cyklu życia PS4 nasze studia stworzyły wspaniałe gry. Istnieje możliwość zaprezentowania ich szerszej publiczności i poznania bliżej ekonomii tworzenia gier dla niej, co nie zawsze jest proste. Koszty tworzenia gier rosną, ponieważ rośnie ich kaliber. Wzrosła jednak również nasza łatwość udostępniania ich właścicielom platform innych niż konsole. Jest to więc dla nas dość prosta decyzja.”

Zagadkę stanowi jedynie to, o jakie jeszcze tytuły chodzi. Padają jedynie stwierdzenia, że będzie ich sporo i wydaje się, że znajdzie się wśród nich przynajmniej kilka tych większego kalibru. Dowodem nie tylko Days Gone. Już wcześniej Sony zdecydowało się udostępnić na PC takie łakome kąski jak Horizon Zero Dawn czy Detroit: Become Human.

Źródło: gq-magazine

Warto zobaczyć również:

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  awesome1337
  5
  sony sie wreszcie ogarnia ile kasy leży na rynku pc, i bardzo dobrze

  exclusive to rak
  • avatar
   kitamo
   3
   I bardzo dobrze. Niech więcej osob ogra tą mocno niedocenioną grę. Wiecej klasyki by moglo wyjsc na pieca.
   • avatar
    Czaszka
    2
    Jeszcze trochę i produkcje od Naughty Dog wydadzą na PC.
    • avatar
     Użytkownik101
     2
     God of War to coś co by mnie skusiło na bank :)
     • avatar
      Marucins
      2
      I właśnie tak powinien wyglądać rynek "exów" (jeśli już ten rak ma istnieć), najpierw jest dla jednej platformy - później po roku czy dwóch wychodzi na pozostałe.
      • avatar
       Pankracy666
       2
       Nie uśmiecha się do graczy tylko chcą zarobić kolejne setki milionów co jest oczywistym posunięciem.
       • avatar
        Stashqo
        0
        To bardzo sprytna strategia Sony, gry które na konsolach kosztowały już po ~50zł wydają na pc gdzie mogą zarobić drugi raz. No ale to nie wszystko, zarówno horizon jak i days gone będą miały sequele, znowu ekskluzywne dla playstation. Istnieje więc szansa, że w ten sposób zachęcą część ciekawych dalszej fabuły graczy z PC do kupna konsoli.
        • avatar
         franiux
         -1
         MS ich zmusił. Zdali sobie sprawę, że stracili właśnie kilkadziesiąt tytułów które nie wyjdą na PS5. Więc ratują się kasą z PC. MS ucywilizował Sony. Exy to zło. Jeszcze trochę i zrobią odpowiednik GamePass.
         • avatar
          DaroBenchmarkPC
          0
          Seria TLOF by była łakomym kąskiem