Telewizory

Jaki telewizor do PS5? Od Sony - rzecz jasna

przeczytasz w 2 min.

Pierwsze telewizory Sony na rok 2020 otrzymały certyfikat zgodności z PS5. To oznacza, że spełniają wszystkie cechy, które pozwolą wykorzystać potencjał drzemiący w konsoli PlayStation 5.

Nowe modele Sony Bravia to telewizory do PS5 - gotowe na konsole nowej generacji

Najlepsze telewizory Sony z oferty na 2020 rok będą doskonale współpracować z konsolami PlayStation 5, które przecież zostały zaprojektowane przez tego samego producenta. Jako pierwsze certyfikat zgodności otrzymały LED-owe serie XH90 o rozdzielczości 4K oraz ZH8, reprezentująca gatunek 8K  Spełniają wszystkie wymagania, dzięki czemu będą w stanie zapewnić maksymalnie komfortowe warunki do rozgrywki. Spójrzmy, jakie to konkretnie cechy… 

Jaki telewizor do PS5? Oto co powinien oferować: 

 • wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K przy płynności 120 kl./s
 • niski, około 10-milisekundowy input lag
 • żywe kolory i wysoki kontrast, 
 • obsługę HDR i jasność, pozwalającą to docenić, 
 • przestrzenne audio, zdające się otaczać gracza, 
 • a także specjalny tryb „Gra”.

I tak, zarówno Sony Bravia XH90, jak i ZH8 pozwolą na wyświetlanie gier w jakości 4K/120fps (o ile tylko konsola to umożliwi), a także zaoferują głębokie i naturalne kolory oraz obsłużą HDR w formacie Dolby Vision. Niski input lag również ma być ich cechą charakterystyczną – japoński producent podaje, że w przypadku XH90 możemy liczyć na tak wyśmienity wynik jak 7,2 ms

Sony Bravia PS5

Konsola PlayStation 5 i telewizor Sony Bravia – stworzone do współpracy

Sony postarało się też o tryb „Gra” z prawdziwego zdarzenia. Będzie on nie tylko optymalizował pracę podzespołów pod kątem elektronicznej rozrywki czy zmniejszał opóźnienia, gdy źródłem obrazu będzie konsola. Dodatkowo pozwoli na równoczesne wybudzanie telewizora i PS5 za pomocą pada DualSense oraz poruszanie się po interfejsie konsoli przy użyciu pilota do TV.

Warto jednak zaznaczyć, że cały czas mówimy tylko o tych dwóch seriach. Jest tak dlatego, że tegoroczne OLED-y (A8 i A9) oraz pozostałe LCD-ki (X70, XH80, XH81, XH85, a nawet flagowy XH95) nie mają portów HDMI 2.1, co z kolei uniemożliwia im wyświetlanie treści w jakości 4K/120fps. Oczywiście w żadnym razie nie oznacza to, że nie nadają się do grania (szczególnie, że raczej niewiele będzie gier obsługujących taką jakość) – po prostu nie spełniają tego jednego wymogu. 

Źródło: Sony, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

32
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bullseye
  5
  Obecna generacja nie daje rady w 4k i 30FPS bez dropów, ale następna bez problemu podoła 4K 120FPS ? :D
  • avatar
   Hartge
   2
   "Dodatkowo pozwoli na równoczesne wybudzanie telewizora i PS5 za pomocą pada DualSense oraz poruszanie się po interfejsie konsoli przy użyciu pilota do TV"
   Takie funkcje, to obsługiwał już mój staruszek Szajsung chyba z 2010 pod PS3 i PS4, nie rozumiem po co wytłuszczono ten fragment, jakby to było coś amejzing... zwykłe Anynet+ / HDMI-CEC
   • avatar
    hideo
    2
    powiedzmy sobie szczerze te 8K do ps5 to tak potrzebne... podobnie jak 120fps (a nadal wiele jeśli nawet nie większość gier będzie w 30), 4k60 hdr tv w zupełności wystarczy
    • avatar
     racedriver
     0
     dla konsol nawet [email protected] w pełni stabilne to bariera nie do przeskoczenia a co dopiero 4k

     LOL
     • avatar
      kabanosek
      0
      Tylko oled od b9 z hdmi 2.1. Reszta to marnotrawienie pieniędzy (chyba że wyjdą wreszcie nowe modele tv bo ceny są ewidentnie zawyżane za 20 zł i kilka lutów)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A w życiu.
       • avatar
        Much_
        0
        Plus PS4 i pewnie PS3 jest możliwość włączenia sterowania telewizora po włączeniu konsoli bo do xboxa trzeba kinecta...
        • avatar
         mario4you
         0
         Do tej pory grałem na PS4 pro używając Sony Bravia 55 4k hdr z 2015, było ok jak na możliwość tej matrycy,ale teraz mam Sony Bravia 85 4k hdr z 2020(nowy model kd-85xh9096-polecam!!!) No i teraz mam porównanie, efekt jest niesamowity, jakbym przeskoczył z PS3 na PS4,gra jest płynna,obraz obłędny przy najwyższych ustawieniach The Last of as 2-poezja!!!
         • avatar
          mario4you
          0
          Do tej pory grałem na PS4 pro używając Sony Bravia 55 4k hdr z 2015, było ok jak na możliwość tej matrycy,ale teraz mam Sony Bravia 85 4k hdr z 2020(nowy model kd-85xh9096-polecam!!!) No i teraz mam porównanie, efekt jest niesamowity, jakbym przeskoczył z PS3 na PS4,gra jest płynna,obraz obłędny przy najwyższych ustawieniach The Last of as 2-poezja!!!
          • avatar
           zielony888
           0
           Fajne te Soniacze, tylko że szkoda mi dopłacać 1500 w porównaniu z Philipsem do kilku ms input lagu mniej. Nie ma już słabych telewizorów pod tym kątem, no chyba, że takie za 1200 PLN.
           • avatar
            Kashimpl
            0
            Troszkę śmieszą mnie komentarze typu że dla konsol nie osiagalne jest [email protected] Rtx2060 bez dlss pozwala w każdym tytule na 95% fajerwerków @ 60fps. Więc o [email protected] się nie martwię odnośnie Ps5 które ma jakieś 70-80% mocy więcej. Mówie tylko o wydajności GPU. Procek to pewnie coś pokroju Ryzena 7 3700. Dysk i mega szybki ram. Do tego zamknięte środowisko. Co do telewizora... Ja jakiś czas temu wybrałem qleda q70. Hdmi 2.1, matryca 120hz. Jasność matrycy 1000nitów. Z upłynnianiem ruchu jest input lag poniżej 30ms, bez tego jest niemal na identycznym poziomie co te Sony... Też ma wbudowany amd freesync... Aj fajnie się to wszystko zapowiada. Ps5 łykam. Data premiery równa się tygodniowy urlop
            • avatar
             recuchowski
             0
             E tam od Sony za tyle kasy :P Już wolę od TCLa jakiś kupić.
             • avatar
              janek007
              0
              Do PlayStation 4 mam telewizor OLED od Philipsa i wbrew miejskiej legendzie po roku grania żadne piksele mi się nie wypaliły. Dużym plusem tego telewizora jest funkcja Ambilight, która sprawia, że ekran gry robi się większy, a oczy mniej męczą.