Smartfony

Sony zajmuje stanowisko w sprawie rezygnacji z produkcji smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Wyobrażacie sobie rynek mobilny bez Sony? My też nie bardzo.

Sony smartfony

Wyobrażacie sobie rynek mobilny bez Sony? Wydaje się, że byłby on zdecydowanie mniej atrakcyjny, ale widmo takiego właśnie rozwoju spraw ostatnio zajrzało nam w oczy i to dość głęboko. Wszystkich zwolenników smartfonów i tabletów Sony Xperia producent jednak uspokaja.

Informacje mówiące nam o gorszej kondycji finansowej Sony pojawiły się już w połowie stycznia. Właśnie wtedy po raz pierwszy sugerowano, iż producent może zrezygnować z działu mobilnego. Długo nie trzeba było czekać na doniesienia, iż stracił on 1000 pracowników i jest to dopiero początek większych zmian. Pod koniec zeszłego miesiąca wątek rozwinięty został natomiast o możliwość rezygnacji Sony z produkcji smartfonów i tabletów jeszcze w tym roku.

Sprawa naprała dużego rozgłosu, czemu akurat trudno się dziwić. W związku z tym producent postanowił określić się wreszcie wprost. Wypowiedział się zresztą nie byle kto bo sam Kazuo Hirai, szef Sony Mobile.

W wywiadzie udzielonym francuskiemu Le Figaro padł bardzo jasny przekaz - Sony nie planuje obecnie sprzedaży działu mobilnego.

"Na początku lutego mieliśmy do czynienia ze sporą ilością spekulacji o sprzedaży Sony Mobile. To całkowicie nieprawdziwe doniesienia."

Problem w tym, iż przywoływane wcześniej informacje sugerujące co innego nie były wyssane z palca bo sugestie padały z ust innych pracowników Sony. Świadczyć może to o tym, że urządzenia mobilne nie dają jednak producentowi tylu powodów do radości, na ile liczono. Pozostaje wierzyć, że uda się to zmienić bo kto jak kto, ale Kazuo Hirai powinien być poinformowany bardzo dobrze.

Na chwilę obecną Sony pracuje w normalnym trybie i na targach MWC 2015 zobaczyliśmy między innymi Xperia Z4 Tablet czy Xperia M4 Aqua.

Źródło: reuters, chinadaily

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  25
  Ja przepraszam, bo nikogo nie chcę urazić i każdy wykonuje robotę jak najlepiej. Wiadomo, pracodawca musi być zadowolony, ale ten news, a w zasadzie sam obrazek, oddaje w pełni charakter newsa. Lanie wody prosto z wiadra, aby w środku wrzucić dwie, aż DWIE, linie cytatu. Przecież to jest lekkie przegięcie, bo strasznie nieprzyjemnie się coś takiego czyta. W pierwszym akapicie dwa linki, w drugim trzy do starych artykułów. Może takie macie zasady, bo nie chciałbym myśleć, że czytelników uważacie za idiotów, którzy wybudzili się przed chwilą z zimowego snu. Moja prośba jest taka - przestańcie lać wodę w newsach, gdy cały jego sens zawrzeć można w dwóch wierszach. Ludzie zaglądający tutaj NA PEWNO są wystarczająco świadomi i nie zasługują na to, aby traktować ich jak kompletnych amatorów w tej dziedzinie. To nie TVN, ani Onet czy WP. Chyba że się mylę...
  • avatar
   piccardo
   1
   "Świadczyć może to o tym, że urządzenia mobilne nie dają jednak producentowi tylu powodów do radości, na ile liczono." Widać ktoś tam nie wyrósł z dziecięcych marzeń w których to ludzie kupują jak oszaleli co pół roku nowego flagowca sony praktycznie niczym nie różniącym się od poprzednika. Zwolnić osoby odpowiedzialne za takie idiotyczne decyzje i z głowy.
   • avatar
    mesjan
    -1
    Artykuł na poziomie wp
    • avatar
     Vyzygota
     -3
     @Touldie
     To już nie pierwszy taki news jaki się pojawił na tym portalu i strasznie mnie to martwi.

     Co do samej treści. Zobaczcie jak wyglądały ceny akcji po newsie z lutego jak wyglądają teraz. Ktoś zrobił to wszystko celowo. Dla pieniążków oczywiście.