Pojazdy

To będzie najszybszy trójkołowy samochód elektryczny na świecie

Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Daymak jest wiodącym producentem i dystrybutorem osobistych lekkich pojazdów elektrycznych. Teraz wystartowała z kampanią crowdfundingową, która ma pomóc w stworzeniu najnowszego pojazdu dla serii Avvenire.

W planach firmy jest stworzenie pojazdu o nazwie Spiritus. Firma podkreśla, że będzie to najszybszy trójkołowy samochód elektryczny na świecie.

„To bardzo ekscytujące. Daymak przeszedł długą drogę od momentu, kiedy zaczynałam pracę w moim garażu w 2001 roku. Spiritus to spełnienie marzeń” - powiedział Aldo Baiocchi, prezes i założyciel Daymak.

Co będzie oferować Spiritus od Daymak?

Spiritus to dwumiejscowy samochód elektryczny, który ma tylko trzy koła. Firma obiecuje, że będzie wyposażony w wiele funkcji i zapewni ekscytującą jazdę niczym gokart. Panele słoneczne zadbają o ładowanie podtrzymujące, będzie również odpowiedni system regeneracji. Pojazd otrzyma też dedykowaną ładowarkę bezprzewodową od Daymak, która właśnie czeka na opatentowanie.

Spiritus będzie dostępny w dwóch wersjach: Deluxe od 19 995 USD z zasięgiem 300 km, a także Ultimate od 149 000 USD z zasięgiem 480 km i przyspieszeniem od 0 do 96.5 km/h w 1,8 sekundy, co czyni go najszybszym trójkołowym samochodem na świecie.

Produkcja pojazdu rusza w 2023 roku, a crowdfunding ma trwać do 23 lipca tego roku. Celem kampanii jest zebranie 50 000 zamówień przedpremierowych. Wpłacając 100$ można zagwarantować sobie niższą cenę podczas zakupu Spiritusa i zaoszczędzić na dodatkowych kosztach. Otrzyma się również kupon na rowery lub inne małe pojazdy elektryczne Daymak, które już znajdują się w sprzedaży.

Wpłat można dokonywać online na stronie daymakavvenire.com/campaign/ 

Źródło: Daymak

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Elomin
  dopóki pakiety energetyczne będą budowane z metali ziem rzadkich, które na dzień dzisiejszy wydobywane są (a jak że) na wysoce masową skalę w krajach trzeciego świata, dewastując przy tym środowisko do tego stopnia, że na powstałych obszarach pustynnych nie wyrośnie nawet trawa przez wiele wiele lat, to to jest wielkie G...o a nie ekologia
  10
 • avatar
  Marti99
  >>>Spiritus to spełnienie marzeń
  No, zalezy jakie kto ma marzenia. Ja tam wole piwo ;)
  5
 • avatar
  Barubar24
  Ultimate od 149 000 USD ... hmmm good luck :-)
  3
 • avatar
  racedriver
  ale pokraka
 • avatar
  KENJI512
  Tylko napęd na 4 koła ;)
  -1
 • avatar
  Kapitan Nocz
  zamiast pojazdu dla mamuśki na zakupy, małego, zgrabnego, lekkiego, radzącego sobie bez problemu w ruchu miejskim dostajemy kolejnego gniota dla tatuśków leczących swoje kompleksy 3 kołową pokraką z przyśpieszeniem, które wyeliminuje zapewne spory procent bogatych idiotów, skuszonych na zakup tego pojazdu.
  -1
 • avatar
  Goldengecko
  No jeszcze skrzynkę spirytusu powinni dorzucać do zakupu pojazdu coś jak np. przy zakupie lodówki dają ci coca colę w puszce
 • avatar
  VELEX
  Już teraz wiele ciekawych pojazdów elektrycznych można obejrzeć na żywo w Salonie Pojazdów Elektrycznych VELEX w Częstochowie lub na www.velex.pl