• benchmark.pl
 • Gry
 • Splinter Cell: Conviction - rozszerzony trailer i garść informacji o grze
Gry

Splinter Cell: Conviction - rozszerzony trailer i garść informacji o grze

przeczytasz w 2 min.

Niedawno w naszym  artykule 20 najgorętszych gier targów E3 - poznaj nasze typy, mogliście przeczytać krótką zapowiedź gry Splinter Cell: Conviction. Dziś możemy przybliżyć wam nieco więcej szczegółów dotyczących tej gry, a także zaprezentować rozszerzoną wersję trailera oraz bardzo ciekawy wywiad wideo z twórcami gry.

Nowy Splinter Cell przeszedł prawdziwą rewlucję w stosunku do poprzednich części. Sam Fisher, dotąd pracujący dla rządu, stanie się zbiegiem ściaganym przez byłych pracodawców, a jednoczeście łowcą polującym na zabójców córki. Sama rozgrywka zmieni częściowo swój charakter. Teraz będziemy mogli (a czasem nawet musieli) poruszać się w dzień, otwarcie pośród ludzi, nie zwracając jednak na siebie uwagi władz. Walka także doczekała się zmian - cicha eliminacja przeciwników będzie szła w parze z efektownymi, szybkimi pojedynkami. Całość otoczenia ma być wysoce interaktywna i pomagać nam w starciach z wrogiem. By odwrócić uwagę przeciwników użyjemy strzału w żyrandol lub będziemy wspinać się po gzymsie, by zrzucić z niego przeciwnika. W celowaniu ma nam natomiast pomagać system podobny do zastosowanego w Falloucie VATS.

 

 

Sam zostanie pozbawiony wszelkich nowinek technicznych. By sprawdzić, czy nikt nie czai się za rogiem, wykorzysta np. fragment rozbitego lusterka. Twórcy uczynili z Sama prawdziwego predatora - w niektórych sytuacjach zaatakujemy nagle niczym błyskawica eliminując wrogów pojedynczymi strzałami lub przyczaimy się w mroku i opracujemy sposób na ich eliminację. Zamierzeniem producentów było to, byśmy poczuli dynamikę, siłę używaną w czasie starć. By ułatwić nam oflankowywanie przeciwnika, programiści wprowadzili "ducha". "Duch" to ostatnia pozycja w jakiej widzieli nas wrogowie, i na niej skupi się ich uwaga.

Świat gry ma zachęcać nas do zanurzenia się w niego, wypróbowania wszystkich możliwości i bardzo realistycznego odbioru całej historii. HUD został zmiejszony do niezbędnego minimum, a inforacje o celach misji będą pojawiać się na ścianach. Czy szumne zapowiedzi programistów okażą się prawdziwe i doczekamy się kolejnego przeboju? Przekonami się o tym już za kilka miesięcy. A na koniec umieszczamy rozszerzoną wersję trailera do gry Splinter Cell: Conviction. Naprawdę warto go zobaczyć.

 

 

Źródło: EuroGamer, IGN, GameTrailers, informacja własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19dobrzyk64
  0
  No gra zapowiada się dosyć ciekawie. Tylko jakbym miał lepszy komputer to bym nie mógł doczekać się premiery.

  Poprzednia wersja niezbyt mnie się podobała.
  • avatar
   19dobrzyk64
   0
   A i trailery nie chcą coś ruszyć
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    super artykuł. Czekam dwa lata na tą grę i podobało mi się że autor wycofał pierwszą "wersje", która nie spodobała mu się. Wszystkie części przeszedłem dwa razy i jestem fanem tej gry : ) Z niecierpliwością czekam.
    • avatar
     Darodaredevil
     0
     Z tego co widzę - po kliknięciu na HD przenosi na stronę gametrailers, a na SD oglądamy tu na benchmarku. Jeszcze raz przepraszam za problemy techniczne.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ja nie miałem większych problemów. Bardziej mnie interesują wymagania.
      • avatar
       Bartek Żak
       0
       W oczekiwaniu na grę polecam film Taken (Uprowadzona). Tak mi się jakoś skojarzył ;)
       • avatar
        19dobrzyk64
        0
        Wszystko działa już ok :)
        • avatar
         19dobrzyk64
         0
         No jeśli gra będzie taka jak na tych trailerach to zapowiada się WIELKI WIELKI HIT
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          gra bedzie znakomita... w moim odczuciu... na PC nie zagram (patrz moj zestaw) ale moze kiedys. oby trzymala poziom serii
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           No godny następca serii się zapowiada
           • avatar
            szawel
            0
            Gra będzie głupią nawalanką dla tępych amerykańskich nastolatków niepotrafiących cierpliwie i precyzyjnie wykonywać misji i chcących iść na tzw. "pałę", co producenci podchwycili i będą na tym trzepać kasę. Rozgrywka mega uproszczona. Robi się z tego Prince of Persia. Gdzie stare SC to raczej taktyka a nie szybkie wycinanie wroga na rambo. No ale od kilku lat poziom spada, a wymagania sprzętowe rosną by zaspokoić potrzeby oczu nowych pokoleń.
            • avatar
             Wasyl
             0
             "będziemy wspinać się po gzymsie, by zrzucić z niego przeciwnika" - nie bardzo rozumiem po co - skoro wlazł na gzyms, to pewnie i tak chciał skoczyć, nie?:)
             "inforacje o celach misji będą pojawiać się na ścianach" - też nie rozumiem - przecież gościu zdradziłby swoją pozycję przeciwnikom, gdyby wyjął komórę z projektorem i "puszczał se filmiki" podczas gry. Nie wystarczy, żeby spojrzał na wyświetlacz? Choć z drugiej strony fajnie byłoby tak w realu, jak bym szedł sobie ulicą, a na ścianach pojawiałyby się teksty typu "Załatwiłeś sprawę w urzędzie. Teraz idź do sklepu i kup pieczywo. Nie zapomnij o zgrzewce misia":)
             A tak poważnie to tyle już słyszałem i czytałem pochlebnych opinii o całej serii, że może wreszcie bym zagrał. Jednak biorąc pod uwagę przewidywania szawela, będzie to raczej któraś z poprzednich części.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              wygląda interesująco