Gry

Spodobał Wam się DualSense? Pete Hines jest nim zachwycony

przeczytasz w 2 min.

DualSense wygląda bardzo interesująco, tego trudno mu odmówić. Jak oficjalny kontroler PlayStation 5 sprawdzi się w praktyce? My dowiemy się tego po premierze, ale niektórzy odpowiadają już teraz.

DualSense bardzo spodobał się twórcom gier

Chociaż PlayStation 5 ze swoim padem zadebiutuje na rynku dopiero pod koniec roku, nie jest tajemnicą, że deweloperzy mają dostęp do konsoli już od dłuższego czasu. Jeszcze w wersji deweloperskiej, ale wraz z prezentacją DualSense ogłoszono, że akurat w przypadku pada twórcy gier mogą korzystać już z finalnej wersji. Pierwsze komentarze mogą napawać optymizmem.

Przoduje tutaj Pete Hines ze studia Bethesda. W mediach społecznościowych najcieplej wypowiada się o wibracjach haptycznych, które jego zdaniem dadzą naprawdę spore możliwości. Porównując DualSense z DualShock 4 nie ma wątpliwości, że zdecydowanie lepszy jest ten pierwszy.

Czy DualSense ma złącze audio?

Bardzo podobne głosy płyną z obozu Naughty Dog. Tu dodatkowo pojawiają się sugestie, że wibracje haptyczne mogą być świetnie uzupełniane przez warstwę audio. A będąc już przy niej warto rozwiać wątpliwości co do złącza słuchawkowego w DualSense. Oficjalnie potwierdzono, że zdecydowano się je zaimplementować (drugie złącze to USB-C). Pad pozwoli korzystać także z wbudowanego mikrofonu.

Stylistyka DualSense sporym zaskoczeniem

Już teraz każdy może natomiast wyrazić swoją opinię odnośnie stylistyki, na jaką zdecydowało się Sony. Znacząco odbiega od tego, na co wiele osób się nastawiało. Przede wszystkim z racji postawienia na dwukolorowy projekt ze zdecydowanie dominująca bielą. Nie brakuje tych, dla których to miła niespodzianka.

Widać tu też spory potencjał do dodatkowych wersji pada, które pewnie pojawią się w przyszłości. W sieci już teraz można znaleźć sporo propozycji.

Najbardziej podoba Wam się oryginał, a może jednak któraś z powyższych opcji przygotowanych przez społeczność PlayStation?

Źródło: @DCDeacon, @PS4_Trophies, @toshimasa_aoki

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  2
  mnie interesuje adaptive triggers - bedzie to ciekawy smaczek podczas sterowania w roznych grach.
  • avatar
   rbialo
   1
   Całkiem udane. Poza oryginałem wybrałbym 7 albo 8, bo jednak lubię ciemną stylistykę.

   Gdyby tylko takie stare pierniki jak ja, wychowane na klawiaturach i myszach, mogły się nauczyć obsługiwać pady. :/
   Poza tym parę lat temu przez kilka miesięcy próbowałem się tego nauczyć i dorobiłem się jakiegoś skurczu mięśni dłoni. Wprawdzie to był x-box, a nie PS - nie wiem czy to ma znaczenie - ale miałem wrażenie jakby był za mały dla dorosłych dłoni. Robią teraz pady w różnych rozmiarach?
   • avatar
    raffal81
    0
    Mnie się podoba ;)