Gadżety

Spory wyciek informacji o okularach AR od Apple. Cena jest zachęcająca

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiły się liczne przecieki o inteligentnych okularach od Apple. Jeżeli okażą się prawdziwe, okulary zapowiadają się bardzo ciekawie.

Inteligentne okulary od Apple już od kilku lat są tematem plotek i wydawało się nieuniknione, że firma w końcu zdecyduje się wypuścić takie na rynek. Jon Prosser twierdzi, że widział film przedstawiający możliwości prototypu okularów AR od Apple. Na swoim kanale ujawnił sporo ciekawych informacji na ich temat.

LiDAR i brak aparatu

Oficjalnie mają nazywać się „Apple Glass” i być znacznie bardziej dopracowane niż okulary wypuszczone wcześniej przez Google. Firma chce uniknąć błędów konkurenta, dlatego planuje wydać urządzenie, które będzie miało odpowiednio dostosowaną technologię rozszerzonej rzeczywistości i wyglądało jak prawdziwe okulary. Prosser twierdzi, że oba szkła mają pełnić funkcję wyświetlaczy, a interfejs użytkownika nosi nazwę „Starboard”.

Apple Glass mają być dodatkiem dla iPhone’a, na którym będą przetwarzane wszystkie dane. Prawdopodobnie będą musiały być cały czas sparowane z telefonem i nie będą samodzielne.

Z powodu troski o prywatność, nie umieszczono żadnej kamery. Natomiast z prawej strony prototypu znajduje się skaner LiDAR, który można znaleźć również w nowym iPadzie Pro

Prosser wyróżnił też opcję bardzo praktycznego sterowania za pomocą gestów. Okulary będzie można ładować bezprzewodowo, przy pomocy dołączonej podstawki.

Ukłon w stronę osób z wadami wzroku

Wygląd prototypu Apple Glass przypomina zwyczajne, plastikowe okulary, które w zamierzeniu niczym szczególnym się nie wyróżniają.

Osoby noszące okulary na co dzień może ucieszyć fakt, że Apple przewidział możliwość umieszczenia w urządzeniu szkieł korekcyjnych na receptę. Jednak trzeba się będzie nastawić na dodatkową opłatę za taką wygodę. Niestety, nie przewidziano opcji szkieł przyciemnianych.

Cena Apple Glass jest całkiem przystępna

No i najważniejsze - cena. Nie zwala z nóg, bo zaczyna się od 499 dolarów. Apple Glass mają pojawić się w sprzedaży pod koniec 2021 roku. Możliwe jednak, że ukażą się na początku 2022 roku.

Źródło: Front Page Tech

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  guru43
  14
  Cenę można nazwać przystępną co najwyżej dla Amerykanina, czy innego Niemca. Ponad 2000zł dla polaka to chyba nie jest mała kwota.
  • avatar
   KENJI512
   7
   Cena jest zachęcająca... tylko 2500zł! :) Co to jest dla zwykłego wyjadacza jabłek :>
   • avatar
    .Alx.
    3
    Bez kamery to nie ma sensu.

    "Firma chce uniknąć błędów konkurenta" a właśnie ten błąd konkurenta, był jego największą zaletą - kamera !
    • avatar
     Marszczak
     2
     Hmmmm, 500$ to bedzie 500E +23% VAT w Polsce. Zapewne jakies 2700pln, cóż, nowoczesna technologia tania nie jest. Ale! Dobre oprawi kosztują około 1000PLN więc dopłacimy około 1500pln do nowej technologii. Tylko jakiej? Co może zaoferować nam ona? Nawigacja, ostrzezenia przed Covid, porownywarki cen w sklepach? Informacje turystyczne? Ciekawi mnie praktyczna strona tychże okularów.
     • avatar
      MastaLama
      1
      Nie wiadomo co mają oferować więc ciężko mówić czy cena jest sensowna. Myślę że to może być gadżet w stylu Smart watcha czyli fajny ale po 2-3 miesiącach dla większości osób generalnie staje się zegarkiem :P