Sprzęt AGD

Szykujesz się do wyjazdu? Zrób zdjęcie kuchenki

przeczytasz w 2 min.

Wiele osób przed wyjazdem mierzy się z natrętnymi myślami, czy na pewno wyłączyli wszystkie sprzęty i odpowiednio zabezpieczyli mieszkanie. Zamiast stresować się tymi obawami, warto zastosować prosty sposób.

Przed nami sezon urlopowy, który wielu z nas spędzi na upragnionych wakacjach. Czas relaksu i odpoczynku z dala od codziennych obowiązków jest na wyciągnięcie ręki. 

Niestety, niektórzy przed wyjazdem martwią się, czy na pewno wyłączyli wszystkie domowe sprzęty, takie jak kuchenka, żelazko czy czajnik. Jest na to prosty i skuteczny sposób. 

Natrętne myśli 

Natrętne myśli przed wyjazdem, w których zastanawiamy się, czy na pewno odpowiednio zabezpieczyliśmy mieszkanie, biorą się z naturalnej troski o nasze mienie i bezpieczeństwo. Wynikają one z potrzeby kontrolowania i upewnienia się, że wszystko jest w porządku, szczególnie gdy opuszczamy dom na dłuższy czas. 

Obawa przed ewentualnymi wypadkami, takimi jak pożar czy zalanie, może dodatkowo potęgować te myśli. Dodatkowo, rutynowe działania wykonywane na co dzień często są tak automatyczne, że później trudno przypomnieć sobie, czy rzeczywiście je wykonaliśmy, co prowadzi do wątpliwości i niepokoju.

Zamykanie okna
Zdjęcie zamkniętego okna pozwoli uniknąć natrętnych myśli przed wyjazdem

Wystarczy zrobić zdjęcie 

Całe szczęście są proste sposoby na radzenie sobie z natrętnymi myślami przed wyjazdem. Pierwszym z nich jest sporządzenie listy rzeczy do zrobienia i punkt po punkcie odznaczanie wykonanych zadań. Dzięki temu mamy pewność, że każda czynność została przeprowadzona i możemy spokojnie wyjechać. 

Drugim sposobem jest zrobienie zdjęć ważnych sprzętów, np. kuchenki, żelazka, czajnika czy okien przed opuszczeniem domu. W ten sposób możemy szybko upewnić się, że wszystkie sprzęty są wyłączone, a okna zostały zamknięte, co pozwala nam cieszyć się spokojnym urlopem bez zbędnych zmartwień.

Zawór
Przy dłuższych wyjazdach warto zakręcić zawory wody i gazu

Zadbaj o dodatkowe bezpieczeństwo 

Przed dłuższym wyjazdem warto dodatkowo zabezpieczyć mieszkanie, zakręcając gaz i wodę. Jest to istotne, ponieważ minimalizuje ryzyko ewentualnych awarii związanych z przeciekami czy uszkodzeniami instalacji, co może stanowić zagrożenie dla naszego mienia i bezpieczeństwa.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  froven
  2
  Sorry. idź już na te wakacje.. bo po artykułach widać ze myślami jesteś już na leżaku robisz grilla a piwko się chłodzi. Wrócisz wypoczęty to będziesz miał siłę na artykuły odpowiednie dla przeznaczenia tej strony
  • avatar
   GejzerJara
   0
   @Paweł, proponuję też strzelić selfiaka. reszta nieważna :D

   niezła seria wypocinowych śmieci. kto by się spodziewał? podobno @Paweł jesteś świetnym redaktorem. ...... podobno.

   Witaj!

   Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
   Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

   Połącz konto już teraz.

   Zaloguj przez 1Login