• benchmark.pl
 • Gry
 • Starfield na gameplayu - tak prezentuje się wyczekiwane dzieło Bethesdy
Gry

Starfield na gameplayu - tak prezentuje się wyczekiwane dzieło Bethesdy

przeczytasz w 1 min.

Długo czekamy na Starfield, ale wygląda na to, że warto. Wreszcie przedstawiono fragmenty rozgrywki. I to obszerne – cały materiał trwa piętnaście minut.

Konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 zaczęła się od mocnego uderzenia (prezentacji Redfall) i jeszcze mocniejszym uderzeniem się zakończyła. Wreszcie zobaczyliśmy konkretny kawał rozgrywki ze Starfield – jednej z najgorętszej gry na horyzoncie i prawdopodobnie najbardziej ambitnej produkcji w historii studia Bethesda. 

Starfield - pierwsze konkretne spojrzenie na grę

Przedstawiony materiał trwa piętnaście minut. Najpierw mamy zwiastun, później gameplay z omówieniem. Pierwszy fragment przedstawia księżyc Kreet – to tutaj rozpoczyna się nasza przygoda w Starfield. Widzimy tu, jak wygląda eksploracja i walka. W drugim fragmencie trafiamy na Nową Atlantydę, gdzie widzimy bardziej fabularną i narracyjną stronę rozgrywki w Starfield. 

Następnie możemy rzucić okiem na system tworzenia postaci: wybieramy pochodzenie i umiejętności, a także wygląd i cechy. Widzimy również budowanie osady, modyfikację narzędzi, jak również tworzenie statku kosmicznego. Na koniec pokazano nam eksplorację kosmosu, a każdy obiekt w systemie będzie można odwiedzić i zwiedzić. Skala projektu jest olbrzymia!

Krótko mówiąc: będzie co robić, nawet poza głównymi elementami rozgrywki, a czeka nas przecież sporo niemało walki i mnóstwo wątków fabularnych do poznania. To co… – oglądamy?

Zobacz prezentację Starfield (gameplay trailer z omówieniem): 

I jak ci się podoba to, co dane nam było zobaczyć? Czy ten gameplay sprawił, że jeszcze bardziej czekasz na Starfield czy też skłaniasz się ku opcji, że raczej sobie ten tytuł odpuścisz? Zapraszamy do dyskusji w sekcji komentarzy. 

Premiera Starfield już w 2023 roku

Na koniec dodajmy, że Starfield zadebiutuje na PC i Xboksach już w przyszłym roku. W dniu premiery trafi też do usługi Xbox Game Pass.

Źródło: Xbox, informacja własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xbk123
  0
  Mam nadzieję, że tego nie spartolą i downgrad`a mocnego nie zaliczy. Wygląda iście next-genowo.
  • avatar
   Lesiu212
   0
   Przecież to wygląda jak klon Fallout z podrasowaną nieco grafiką i fabułą ala Death Stranding. Za przerobienie Falouta na FPS ch** w d*** bethesdzie. Po drugie trailery zawsze są podrasowane więc nie liczył bym że pełna gra będzie tak wyglądała. Po trzecie znów dostaniemy sandboxa i godziny w grze będzie nabijało się przez bezcelowe bieganie po pustkowiach.
   • avatar
    force
    0
    Co? Oni to robią na tym samym silniku co F76? To już teraz mogę powiedzieć, że to będzie porażka.
    • avatar
     Marek2704
     0
     No cóż. Pan Chris Roberts od 10 lat pracuje na Star Citizenem mającym mieć 100 systemów gwiezdnych. Zebrał na to pół miliarda dolarów i dał nam alfę z jednym systemem. Bethesda za kilka miesięcy wyda swój produkt ze 100 systemami, tysiącem planet, obcymi, ludźmi itd itp... :P Gdyby dołożyli multi to byłoby zaorane :D
     P.S. Sam swego czasu wydałem kilkaset zielonyych na SC, a teraz z przyjemnością wydam kilkadziesiąt na coś co działa :D
     • avatar
      obcypl
      0
      Taka krzyżówka Mass Effect / Fallout z elementami No Man's Sky. W sumie nic odkrywczego, ale może przypomną sobie, że bez fabuły nie ma gry ;-)