Peryferia

Pierwsza publiczna demonstracja USB 3.2 - jest na co czekać

przeczytasz w 1 min.

Nowa wersja interfejsu pozwala uzyskać jeszcze lepszą przepustowość (i to przy zastosowaniu standardowego przewodu USB typ C).

Rok temu poznaliśmy specyfikację interfejsu USB 3.2, który pozwala na podwojenie maksymalnej przepustowości – nawet do 20 Gb/s. Wprawdzie na jego wdrożenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale firma Synopsys już zademonstrowała potencjał nowej technologii.

Na początku warto zauważyć, że zaprezentowana platforma to jeszcze prototypowa konstrukcja – wykorzystano tutaj dwa komputery, które działały pod obsługą systemu Windows 10 (host) i Linux (odbiorca). Obydwa urządzenia połączono za pomocą standardowego przewodu USB typ C. Co istotne, wykorzystanie nowego interfejsu nie wymagało doinstalowania specjalnych sterowników.

Synopsys - transfer USB 3.2

Podczas przesyłania plików udało się uzyskać przepustowość 1,6 GB/s (12,8 Gb/s). Wprawdzie nie jest to szczyt możliwości nowego interfejsu, ale jak na prototyp jest całkiem nieźle (można podejrzewać, że dopracowanie konstrukcji pozwoli uzyskać jeszcze lepsze wyniki - pierwsze urządzenia zgodne ze standardem mają pojawić się dopiero w przyszłym roku).

Zobaczcie jeszcze materiał firmy Synopsys:

Źródło:  Synopsys

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  e30tomas
  0
  TB3 to 40gbps. Wystarczy żeby eGPU podpinać pod laptopy.
  • avatar
   Gatts-25
   -12
   20Gbps nie starczy nawet na waciki.Minimum powinni walnąć 40Gbps bo tak USB staje się starym standardem jeżeli chodzi o maksymalne transfery ubranym w świeżutkie ubrania.