Peryferia

Pierwsza publiczna demonstracja USB 3.2 - jest na co czekać

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Nowa wersja interfejsu pozwala uzyskać jeszcze lepszą przepustowość (i to przy zastosowaniu standardowego przewodu USB typ C).

Rok temu poznaliśmy specyfikację interfejsu USB 3.2, który pozwala na podwojenie maksymalnej przepustowości – nawet do 20 Gb/s. Wprawdzie na jego wdrożenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale firma Synopsys już zademonstrowała potencjał nowej technologii.

Na początku warto zauważyć, że zaprezentowana platforma to jeszcze prototypowa konstrukcja – wykorzystano tutaj dwa komputery, które działały pod obsługą systemu Windows 10 (host) i Linux (odbiorca). Obydwa urządzenia połączono za pomocą standardowego przewodu USB typ C. Co istotne, wykorzystanie nowego interfejsu nie wymagało doinstalowania specjalnych sterowników.

Synopsys - transfer USB 3.2

Podczas przesyłania plików udało się uzyskać przepustowość 1,6 GB/s (12,8 Gb/s). Wprawdzie nie jest to szczyt możliwości nowego interfejsu, ale jak na prototyp jest całkiem nieźle (można podejrzewać, że dopracowanie konstrukcji pozwoli uzyskać jeszcze lepsze wyniki - pierwsze urządzenia zgodne ze standardem mają pojawić się dopiero w przyszłym roku).

Zobaczcie jeszcze materiał firmy Synopsys:

Źródło:  Synopsys

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  e30tomas
  TB3 to 40gbps. Wystarczy żeby eGPU podpinać pod laptopy.
 • avatar
  Gatts-25
  20Gbps nie starczy nawet na waciki.Minimum powinni walnąć 40Gbps bo tak USB staje się starym standardem jeżeli chodzi o maksymalne transfery ubranym w świeżutkie ubrania.
  -12