Ciekawostki

Mistrzowsko strollowali Putina. Nad Kijowem pojawił się tajemniczy samolot FCKPUTIN

przeczytasz w 1 min.

Wojna na Ukrainie to przykład wielu niekonwencjonalnych działań, które mają osłabić morale wroga. Widzieliśmy już dużo, ale tego jeszcze nie było – nad Kijowem pojawił się tajemniczy samolot trollujący prezydenta Rosji Władimira Putina.

Samolot FCKPUTIN nad Kijowem

W serwisie Flightradar24 (to taka strona, która pozwala w czasie rzeczywistym śledzić lokalizację statków powietrznych na mapie) w rejonie Kijowa pojawił się tajemniczy samolot Antonov AN-225 Mriya opisany jako FCKPUTIN.

Samolot przez pewien czas krążył nad Kijowem... i to dosłownie - zobaczcie sami:

FCKPUTIN - Flightradar 24
Co prawda nie do końca wiemy co oznacza nazwa FCKPUTIN, ale podobno jest to zwrot obrażający Władimira Putina… a przynajmniej tak nam powiedział kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście mieliśmy do czynienia z żartem, a lokalizacja samolotu była sfałszowana (warto przypomnieć, że Antonov AN-225 Mriya został zniszczony podczas ataku rosyjskich wojsk na lotnisko w Hostomelu). Jak udało się wprowadzić fałszywe dane? Tego nie wiadomo. Najprawdopodobniej był to żart administratorów serwisu Flightradar24 lub hack wprowadzający sfałszowane dane transpondera.

Trzeba jednak przyznać, że trolling wyszedł znakomicie. Niektórzy jednak zasugerowali, że podobny samolot powinien pojawić się nad Moskwą...

Źródło: Flightradar24, Niebezpiecznik, foto: Mikhail Svetlov / Getty

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  daszrade
  11
  Po co pokazujecie tę ruską świnię Putinowską.
  • avatar
   cyberant
   4
   OMG! Putin nie uśnie tej nocy...
   • avatar
    pawluto
    2
    HWDP !
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Brawo hakerom!!!
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      to nie jest ruska świnia, lecz ktoś, komu totalnie odwaliło z powodu swojej przeszłości we wczesnej młodości. typowi totalnie odwaliło, i tak się składa że zatapia rosję, niewiarygodnie wysokim kosztem, który widzimy codziennie w mediach. nie mam zielonego pojęcia czemu twardogłowi nie zepchnęli go jeszcze ze stołka, chyba że sami za to wszystko odpowiadają, zaś putin obecnie pełni rolę ...... słupa.