Gry

Microsoft kończy z Xbox Game Pass na komputerach. Co dalej?

przeczytasz w 2 min.

Microsoft wprowadza kosmetyczne zmiany i kończy z Xbox Game Pass na komputerach. Od teraz usługa będzie nazywać się PC Game Pass - tak, aby było jasne jakie gry są dostępne na konkretną platformę.

Żegnaj Xbox Game Pass, witaj PC Game Pass

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z konsolą Xbox, a może postanowiłeś zagrać w któryś z hitów Game Pass na komputerze (jak np. Forza Horizon 5), to z pewnością chwilę mogło Ci zająć zrozumienie zawiłości podczas zakupu usługi.

Nie ma w tym nic dziwnego - dotychczasowy Xbox Game Pass był wspólną usługą zarówno na PC, jak i konsole. Już to generowało zamieszanie, czy w konkretny tytuł zagrasz na obu platformach, czy tylko na jednej z nich. Do tego jeszcze pojawiają się dodatkowe zawiłości: Xbox Live Gold (potrzeby do zagrania online w płatne gry - w darmowe można grać za darmo), czy też Xbox Game Pass Ultimate. W skrócie: można się było w tym pogubić.

Microsoft najwidoczniej był świadomy delikatnego upośledzenia nazwy swojej kluczowej usługi w kontekście gier i postanowił ułatwić wyróżnienie Game Passa na konsole od tego na PC.

Tak właśnie powstał… PC Game Pass. Nazwa prosta i zrozumiała dla każdego (choć w logo nadal znajduje się ikona Xbox, która może budzić nieco wątpliwości).

Oprócz nowej nazwy są też nowe gry

Przy okazji ogłoszenia zmian kosmetycznych w nazwie Game Pass dla komputerów, Microsoft przedstawił również listę gier, w które wkrótce zagramy na PC:

I jak? Podoba Wam się taka zmiana? Będzie łatwiej odróżnić ofertę Microsoftu? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: twitter.com @XboxGamePassPC

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  blamek
  15
  wyśmienity click bait milordzie :/
  • avatar
   PerfectDAY
   5
   Brzmi ok, krótko zwięźle i treściwie.
   • avatar
    BombaX
    4
    To ci dopiero... w darmowe gry można grać za darmo... kto by przypuszczał że odwalą takie salto
    • avatar
     michal_mat
     2
     No i fajnie... Ciekawe, że jak wprowadzali funboy'e Sony twierdzili, że po co to, a teraz Sony to samo odpala......
     • avatar
      P4Jan
      1
      No i cieszy mnie to, że Microsoft robi w tym kierunku porządek. Od 3-ech miesięcy mam Game Pass na PC, chwalę sobie, ale potrafiłem pogubić się.
      • avatar
       hyjehk
       -2
       spierdalaj z tym clickbaitem szmato
       • avatar
        Andrettoni
        0
        Chyba pomyślę o wykupieniu abonamentu. Do tej pory nie miało to sensu, bo dostępne były tylko tytuły, które już mam, np. na Steam. Warhammer III to wreszcie coś czego nie mam. Swoją droga platform jest wiele i ciągle gdzieś coś dają za darmo. Często ta sama gra jest rozdawana za darmo w jednym lub kilku miejscach i jednocześnie gdzieś jest w abonamencie. Mam np. ARK i na Steam i na Epic. Swoją drogą w większość gier "w prezencie" nie gram. Na szczęście komputery tak podrożały, że nowe tytuły "mnie nie cisną". Nie mogę włączyć ich w wysokiej jakości, więc wolę poczekać. Czekam na upowszechnienie usług typu geforce now 3080 by grać w 1440p. Najlepiej gdyby usługi były zintegrowane z platformą sprzedaży gier - Steam czy Epic. Jeden abonament zarówno na "wypożyczenie gier" jak i na zapewnienie im wydajności. Szkoda, ze dystrybutorzy internetu jeszcze nie wpadli, że taki abonament mógłby mieć też gwarantowane łącze do gry. Teraz mamy trzy znaki zapytania. Czy internet jest dosyć dobry, czy usługa na nim zadziała i czy nasze gry dadzą się uruchomić. Widzę tu niszę na zintegrowaną usługę. Możliwe, że na nowy typ konsoli - bardzo prymitywnej umożliwiającej tylko uruchomienie tej usługi. Do płynnej gry w 1440p potrzeba sporej gotówki.