Telewizory

TCL wyprzedzi LG? W tym roku może się udać

przeczytasz w 1 min.

TCL coraz śmielej poczyna sobie na rynku telewizorów. W tym roku może nawet wyprzedzić LG i zająć historyczną drugą pozycję w rankingu najchętniej wybieranych marek TV.

TCL goni, goni… dogoni… i przegoni?

Firma TCL od lat goni swoich rywali z Korei Południowej. Jeszcze w 2019 roku różnica pomiędzy nią a LG w liczbie sprzedanych egzemplarzy wynosi 6,84 mln, a w ubiegłym – już tylko niespełna 3 mln. W tym roku zaś może przeskoczyć lidera rynku OLED TV. 

Według najnowszych danych firmy badawczej Omdia, TCL zamierza w tym roku dostarczyć 36,5 mln egzemplarzy paneli TV, a LG – 34,3 mln. I choć nie musi się to przełożyć na wyniki sprzedaży telewizorów, to zdecydowanie nie jest to wykluczone. Chiński producent ma szansę na zajęcie drugiego miejsca – o pierwszym może pomarzyć, bo zajmujący je Samsung zakłada 55,6 mln sztuk, pozostając pod tym względem bezkonkurencyjny. Zresztą Samsung jest liderem rynku telewizorów nieprzerwanie od 16 lat.

Telewizory TCL cieszą się uznaniem

W ostatnich latach TCL jest w stanie docierać do coraz szerszej grupy odbiorców i zupełnie nie powinno to dziwić. Z jednej strony jego tanie telewizory cechują się bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Mieliśmy okazje przetestować kilka z nich i za każdym razem robiły na nas dobre wrażenie. Z drugiej – coraz częściej sięga po zaawansowane rozwiązania, takie jak QLED, miniLED czy 8K. 

Już w tym miesiącu TCL zaprezentuje swoją tegoroczną linię telewizorów przeznaczonych na rynek europejski. Po tym wydarzeniu możesz się oczywiście spodziewać artykułu na naszej stronie, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat tych nowych urządzeń. 

Źródło: FlatpanelsHD, informacja własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Cóż, miliony much nie mogą się mylić. Wystarczy im ..., wiadomo co.

  Jeśli na kimś TCL zrobił dobre wrażenie, to chyba ma bardzo niskie wymagania, choćby do szybkości działania systemu, czy stabilności (np. pół roku bez restartu).
  • avatar
   daneel3
   3
   "zaawansowane rozwiązania, takie jak QLED - w jaki sposób obecne QLED jest "zaawansowanym rozwiązaniem", może mi to ktoś wyjaśnić?
   • avatar
    Witalis
    3
    Poczekamy, zobaczymy...
    • avatar
     Cinas
     2
     Zalewanie rynku tysiącem modeli może przynieść efekty jak w przypadku Xiomi, ale co do jakości obrazu jednak większość ją widzi gołym okiem a temu TCL może nie sprostać.
     • avatar
      studionti
      2
      Czy TCL to telefon z Aliexpress?
      • avatar
       Fiona
       1
       TLC - loteria. Zero kontroli jakości. Zero powtarzalności parametrów
       • avatar
        chrispata
        0
        Musisz mieć świadomość ze wybierając chińskie produkty wspierasz komunistyczny reżim ktory trzyma za mordę własnych obywateli.
        Tak samo jak głosujesz na Donalda Tuska wspierasz Putina i pomagasz budować potęgę Niemiec które będą mieć coraz większe wpływy w UE i wplywac na wyniki wyborów promując pożytecznych idiotów jak Tusk ktory posłusznie będzie wykonywał rozkazy płynące z Berlina!
        https://m.youtube.com/watch?v=YeFzeNAHEhU
        • avatar
         Gatts-25
         -2
         Wystarczy popatrzeć na nowe CUDA jakie zbliżają się od strony BOE. Jak LG i Samsung nie wezmą się w garść to będą co raz bardziej tracić rynek wyświetlaczy nie tylko ze względu na jakość ale właśnie parametry i lepsze technologie.
         • avatar
          sunsee
          0
          przebili się na nasz rynek dobrymi cenami, nie widzę sensu ładowania góry kasy w sprzęt kiedy tak naprawdę za kilka lat technologia pójdzie tak do przodu że chce się jednak mieć coś nowszego