SSD

TeamGroup prezentuje najśmieszniejszy dysk SSD - takiego modelu jeszcze nie było

przeczytasz w 1 min.

Jaki jest najśmieszniejszy sprzęt dla graczy? Kandydatów na pewno byłoby sporo, ale duże szanse na wygraną ma nowa propozycja firmy TeamGroup – producent zaprezentował… dysk SSD z chłodzeniem wodnym AiO.

Spora część z Was pewnie w ogóle nie kojarzy firmy TeamGroup. Warto jednak o niej wspomnieć - producent ostatnio zorganizował wirtualną konferencję, na której pochwalił się nowymi sprzętami na graczy. Największe zainteresowanie wzbudziły tutaj dyski TeamGroup Cardea Liquid II.

TeamGroup prezentuje dysk SSD z chłodzeniem wodnym AiO

Modele TeamGroup Cardea Liquid II zaliczają się do dysków M.2 PCIe, więc teoretycznie mamy do czynienia ze sprzętem dla wymagających klientów (póki co mowa o prototypowej konstrukcji, więc nie znamy ani specyfikacji, ani tym bardziej osiągów).

TeamGroup Cardea Liquid II

W zasadzie nie byłoby tutaj nic dziwnego, gdyby nie zastosowane chłodzenie – producent zamontował na dysku zestaw AiO ze sporą bloko-pompką i aluminiową chłodnicą ze 120-milimetrowym wentylatorem. Jak przystało na sprzęt dla graczy, całość przyozdobiono podświetleniem RGB LED. Całość wygląda... dosyć oryginalnie.

Fakt, topowe dyski SSD PCIe potrafią się mocno nagrzewać i producenci zwykle stosują tutaj pokaźne radiatory, ale jeszcze nikt nie wpadł na pomysł montażu zestawu AiO. Obawiamy się, że to raczej tzw. przerost formy nad treścią i chęć wyróżnienia się na tle konkurencji. Przynajmniej nie jest nudno :-).

Więcej szczegółów na temat dysków TeamGroup Cardea Liquid II mamy poznać w nadchodzących miesiącach. Bylibyście chętni na zakup takiego wynalazku?

Źródło: TeamGroup

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  16
  ⣿⣿⣿⣿⣿⡏⠉⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠈⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠛⠉⠁⠀⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠙⠿⠿⠿⠻⠿⠿⠟⠿⠛⠉⠀⠀⠀⠀⠀⣸⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣄⠀⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣴⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠠⣴⣿⣿⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟⠀⠀⢰⣹⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣷⠀⠀⠀⠸⣿⣿⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠈⠉⠀⠀⠤⠄⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⢿⣿⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢾⣿⣷⠀⠀⠀⠀⡠⠤⢄⠀⠀⠀⠠⣿⣿⣷⠀⢸⣿⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⢄⠀⢀⠀⠀⠀⠀⠉⠉⠁⠀⠀⣿⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⣿⣿
  ⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   I znowu podświetlenie RGB świecące się jak psu jajca. MBO świeci, GPU świeci, RAM świeci, SSD świeci, FANs świecą, PSU świecą, obudowy też świecą - ile to g... ciągnie energii i wszystko to dodatkowo kosztuje. Nie ma to jak szpan, który na nikim poza właścicielem nie zrobi wrażenia. Chore czasy nastały...
   • avatar
    KENJI512
    6
    Czy mamy jeszcze jakieś elementy komputera, poza obudową i zasilaczem, które nie są dostępne w wersji chłodzonej cieczą? :P
    • avatar
     baertus11
     3
     a kiedy fotel dla gamerów z chłodzeniem wodnym? Przecież plecki przy strzelance się pocą a przy horrorze to ogrzewanie by się przydało na zimne poty :-D
     A wracając do fotela "dla gamerów' - czyżby nikt nie wpadł na pomysł ledzików zamontować? :-P
     • avatar
      zack24
      2
      Cyrk, kolorowy cyrk!
      • avatar
       Yamaraj6
       1
       Widziałem raz test na youtubie takiego rozwiązania i nie zgadniecie, ale nie ma to żadnego sensu, bo dysk musiałby być wykorzystywany na 100% przez cały czas, żeby miało to jakikolwiek sens, a dysk używany na 100% cały czas po kilku dniach byłby do śmieci.
       • avatar
        TitoBandito01
        1
        O - kolejny elektrośmieć. Jak miło....Ziew....
        • avatar
         ziloth
         0
         Efektowny jest na pewno! Szczególnie jestem ciekawy tych nowych dysków na PCIex 5.0
         • avatar
          bullseye
          0
          A wiecie że HeatPipe to też chłodzenie cieczą (najczęściej wodne) ?
          • avatar
           Silver
           -1
           Skoro dyskowi nie wystarcza zwykły aluminiowy radiator nie wystarcza to dysk nie powinien być dopuszczony do obsługi bezpośrednio na płycie głównej. To nie jest tylko czcze gadanie. Złącza na płycie potem też dostają a biorąc pod uwagę bezpośrednie połączenia linii PCIe M.2 z CPU to daleko od awarii nie jest.
           • avatar
            Marucins
            0
            cytuję "zainteresują entuzjastów"