Oprogramowanie

Telefony z Androidem są dla chłopców

przeczytasz w 1 min.

Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań: 73 proc. użytkowników telefonów z systemem Google Android to faceci.

Operator Verizon musiał poradzić sobie z małą falą krytyki ze strony przedstawicielek płci pięknej, ponieważ kierował telefon Motorola Droid głównie do mężczyzn, na co wskazywały jego reklamy. Jednak wygląda na to, że było to w pełni przemyślane zagranie.

Mobilne starcie: HTC HD2 vs Samsung Omnia II

Firma AdMob przeprowadziła odpowiednie badania wśród niemal 1000 użytkowników smartphone'ów. Wyniki udostępniono publicznie i wiemy już, że telefony z systemem Android to sprzęt dla facetów.


Motorola Droid (Fot. Materiały prasowe)

Zaledwie 27 proc. ankietowanych kobiet wyjawiło, że ma telefon z Androidem. Warto też dodać, że była to jedyna grupa w badaniu, która tak „poróżniła” kobiety i mężczyzn. Okazało się też, co zresztą nie jest zbyt odkrywcze, że ogólnie więcej mężczyzn używa smartphone'ów. Kobiety często zadowalają się zwykłymi komórkami.

Czas na magię liczb: telefony z systemem Android kupują głównie mężczyźni w przedziale wiekowym 25-34. Aż 30 proc. użytkowników smartphone'ów z OS-em Google'a sklasyfikowano do tej grupy, natomiast 21 proc. ma od 35 do 44 lat.


Logo systemu Google Android (Fot. Radar.com)

Dla porównania publikujemy wyniki uzyskane w przypadku iPhone'a. Tutaj nie ma już takiej różnicy: 57 proc. użytkowników to mężczyźni, a 43 proc. - kobiety. Jak widać paniom telefony z jabłkiem w logo odpowiadają bardziej niż smartphone'y z... dziwnie wyglądającym zielonym robotem. ;-)

Nie powinno też dziwić, że telefonów Palm z systemem WebOS używają przede wszystkim osoby w przedziale wiekowym 35-44. To użytkownicy, którzy pamiętają lata świetności Palma i pozostali lojalni marce, kupując albo telefon Pre, albo Pixi.

Źródło: Tom's Guide.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  kobiety są za głupie na smartfony i tyle w temacie
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   nielicznych chlopcow - moja ma htc i wiekszosci aplikacji nie uzywa, na windows mobile zainstalujesz androida - moze dlatego - komu sie wogle chce babrac w telefonach - luidzie kupuja ajfona i tyle