Technika wojskowa

Elon Musk nam naściemniał? Tesla pozbyła się większości kryptowalut

przeczytasz w 2 min.

Tesla to jedna z tych firm, która jest najbardziej kojarzona z kryptowalutami - gigant Elona Muska niejednokrotnie inwestował w kryptoaktywa, a nawet pozwalał na zakup samochodów za wirtualne waluty. Ostatnio wyszło jednak na jaw, że firma pozbyła się znacznej części kryptowalut.

Tesla i kryptowaluty - Elon Musk zapowiadał świetlaną przyszłość

Tesla jest związana z kryptowalutami już od dłuższego czasu – w styczniu 2021 roku gigant samochodowy zainwestował w zakup Bitcoinów 1,5 mld dolarów (!). W międzyczasie Musk niejednokrotnie zapewniał, że nie zamierza pozbyć się kryptoaktywów, a nawet zaczął przyjmować płatności za elektryki w kryptowalutach.

Sytuacja zmieniła się w ubiegłym roku, gdy Tesla wycofała się z honorowania kryptowalut - Musk tłumaczył decyzję zbyt dużym zużyciem energii, wzrostem zużycia paliw kopalnych i niekorzystnym wpływem kryptowalut na środowisko. Miliarder zapewniał jednak, że firma nie sprzeda żadnych Bitcoinów i wierzy w długoterminowy potencjał kryptoaktywów jako inwestycji oraz płynnej alternatywy dla gotówki.

Tesla pozbyła się kryptowalut. Elon Musk tłumaczy się z decyzji

Ostatnio wyszło na jaw, że Musk nam trochę naściemniał i Tesla sprzedała znaczną część kryptowalut - w raporcie za II kwartał spółka podała, że sprzedała 75% posiadanych Bitcoinów, dzięki czemu do jej budżetu trafiło 936 mln dolarów. W portfelu spółki pozostały jeszcze kryptowaluty o wartości 200 mln dolarów.

Musk tłumaczy się, że decyzja była spowodowana „chęcią zmaksymalizowania pozycji gotówkowej w obliczu niepewności dotyczącego długości lockdownów w Chinach i nie należy tego traktować jako werdyktu w sprawie Bitcoina”. Dodał on także, że spółka być może zainwestuje w kryptowaluty w przyszłości.

Czy aby na pewno? Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie rynek kryptowalut przechodzi poważny kryzys - kurs Bitcoina w kilka miesięcy poleciał z poziomu niespełna 70 tysięcy dolarów do niecałych 20 tysięcy dolarów. Może to oznaczać, że Musk tak naprawdę nie był pewny dalszego losu wirtualnych walut i bał się stracić pieniądze. Dla miliardera to poważny problem. Trochę śmieszne, bo niejednokrotnie był on oskarżany o manipulowanie cenami krypto.

Źródło: Bankier

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  22
  Twitter go oszukał a teraz Bitcoin zrobił go w balona.. biedactwo, ale kłamać to on potrafi.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   ech wy..... przecież koparki krypto konkurowały o ten sam prąd z ładowarkami do elektryków tesla :)
   • avatar
    BariGT
    2
    Jedni spekulanci wydymali drugich. No jak mi przykro XD XD.
    • avatar
     gehaes
     1
     czyli prawie 400 000 000 $ psu w odbyt. kto to ten Musk jest że jeszcze nie ma na karku ichniego Regulatora za działanie na szkodę spółki? bo Tesla to przeca S.A. jest
     • avatar
      Mordgird
      -1
      Co wy pierd*licie bez sensu, każdy sobie kupuje i sprzedaje na własną rękę, co on k**wa wasza matka jest? Artykuł z dupy, to może dorzućmy jeszcze że Tusk spowodował obniżenie kursu B? Koleś ma kasę to se robi z nią co chce, jak piz*y jesteście nie umiejąc inwestować i wiedzieć kiedy uciekać to już wasz zasrany interes.
      • avatar
       pawluto
       -1
       Z wiekiem człowiek mądrzeje - On też powoli zaczyna się orientować co się odpierdziela w tym świecie i co robią z kryptowalutami...
       • avatar
        ElFi_
        -3
        Też sprzedałem sporo krypto w ostatnim czasie, a powód jest ten sam co u Muska: po to aby za 2-3 miesiące (jak ciułaczom puszczą zwieracze i kurs poleci ostro w dół) za te same pieniądze kupić dwa razy tyle krypto.
        • avatar
         marcadir
         -3
         Przecież Musk w każdej chwili może zostać bankrutem, dzięki operacjami na bitcoinach zwiększył płynność swoich firm... Tesla w pewnym momencie była za 1200$ za akcję a średnia z ostatniego roku to nieco poniżej 1000$, obecnie to 815$. A w między czasie była interwencja z panelami na budynkach Walmartu.
         • avatar
          Rabarbar
          -10
          Hahaha Muzg wyj... wszystkich stulejarzy bez mydła.
          • avatar
           Teodor
           0
           Z jednej strony podziwiam faceta, z drugiej czuję odrazę.
           Kopaczom kryptowalut warto podziękować za inflację (wysokie ceny w sklepach) i bańkę spekulacyjną, która lada chwila może się zamienić w ogromny ekonomiczny kryzys międzynarodowy, właściwie to on już jest. Oczywiście toż nie jeden czynnik, ale jednak dość istotny.