Systemy operacyjne

Też tak dużo korzystacie z Windows 10?

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 to obecnie zdecydowanie najpopularniejszy system operacyjny. Być może nowych użytkowników nie przybywa w imponującym tempie, ale osoby które już Windows 10 mają, korzystają z niego naprawdę dużo.

Ile czasu spędzamy przy Windows 10? O 75% więcej niż przed rokiem

Producenci lubią różnego rodzaju statystyki, zwłaszcza te przedstawiające ich produkty w dobrym świetle czy pokazujące dużą popularność. Panos Panay (Chief Product Officer w Microsoft) stwierdził, że firma obserwuje zwiększone wykorzystanie systemu Windows 10. I w tym przypadku nie są to słowa na wyrost, ponieważ mowa o wzroście o aż 75% w ujęciu rok do roku.

„Klienci używają komputerów z systemem Windows aby pozostać produktywnymi, łączyć się z innymi i uczyć w tym czasie. W rzeczywistości na Windows 10 spędza się ponad 4 biliony minut miesięcznie, co oznacza wzrost o 75% w stosunku rok do roku.”

Powód jest tutaj oczywisty, to trwająca pandemia. W jej wyniku wiele osób przeszło na pracę zdalną, w której używają komputerów lub laptopów z Windows 10. W domach pozostają także uczniowie i studenci, którzy z tych samych urządzeń korzystają podczas lekcji online i nauki. Brak możliwości spędzania wolnego czasu poza domem też nie jest bez znaczenia, przynajmniej jego część niektórzy również spędzają przed komputerami.

Majowa aktualizacja Windows 10 już za chwilę, ta jesienna mniej znacząca

Będąc przy Windows 10 wypada przypomnieć o planach producenta dotyczących aktualizacji. Lada chwila powinien ruszyć proces wdrażania Windows 10 May 2020 Update, który ma przynieść kilka istotnych nowości.

Microsoft jak co roku wydać ma jednak dwie istotne aktualizacje. Ze wstępnych doniesień pojawiających się w kontekście tej jesiennej wynika, iż będzie ona mniejsza od najbliższej i skupi się głównie na poprawkach, a nie nowych funkcjach. Spełnienie się takiego scenariusza nie będzie wielkim zaskoczeniem, podobnie wyglądało to bowiem w zeszłym roku - odpowiednio przy May 2019 UpdateNovember 2019 Update.

Źródło: softpedia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dekard
  11
  Z tego co zauważyłem to większe obciążenie systemu powoduje telemetria niż moja praca na tym systemie :)
  • avatar
   Paradroid64
   7
   Tak, przy Windows 10 spędzamy o 75% czasu więcej niż przed rokiem. Na pewno nie jest to jednak czas spędzony przyjemnie!
   Więc nie ma się czym chwalić, skoro jest się de facto monopolistą na rynku. Używamy Windows 10, bo nie mamy wyboru, a nie dlatego że jest taki dobry.
   Zresztą potwierdza to wciąż utrzymujący się 25% udział w rynku 10-letniego systemu Windows 7, czy niedawny wzrost udziału 20-letniego Windows XP.
   Jeśli ktoś ma taką możliwość, to z reguły trzyma się od Windows 10 z daleka.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Też tak dużo korzystacie z Windows 10?
    Nooo korzystam dużo bo innego nie mam i nie zmieniam na inne jak skarpety,co za denne te artykuły.
    • avatar
     andkar
     3
     No nie wiem... z samego systemu to prawie nie korzystam... Z Edge, Office + inne programy rysująco-liczące to i owszem ;-)
     • avatar
      voxcordi
      2
      Pracuję w firmie IT. Na 62 stanowiska jest jedno z Windows 10... Testowe.
      • avatar
       Piccard
       1
       Nie, nie spędzamy tak dużo czasu przy Win 10.
       Z przymusu, z braku wyboru i za pieniądze na komputerze firmowym tak.
       Prywatnie układam sobie życie bez stresu i dla przyjemności, Linux Arch.
       Parafrazując tendencyjne pytanie z tytuł tekstu sponsorowanego... "panie Mateuszu, czy przestał Pan już brać łapówki?"
       • avatar
        Bialy
        -1
        "Powód jest tutaj oczywisty, to trwająca pandemia." z tym się zgodzę.

        Lecz, "W jej wyniku wiele osób przeszło na pracę zdalną, w której używają komputerów lub laptopów z Windows 10." to już w czystej postaci bzdura!
        Co ja na co dzień w biurze używam? Liczydła!?
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         czy to dobrze czy źle że spędzamy więcej czasu w windows10 ? ale czy na pewno ten czas spędzamy w windowsie? a może w aplikacjach ????
         no i pytanie czy to dobrze? może po prostu te windowsy w skrajnie nieudolny sposób się aktualizują, i to nabija liczniki?
         • avatar
          Hadii
          0
          Sporadycznie korzystam z Windowsa :)