Systemy operacyjne

Nowy Windows 10 jest już prawie gotowy

przeczytasz w 2 min.

Windows 10 powinien otrzymać wkrótce kolejną dużą aktualizację - May 2020 Update. Spodziewanych jest kilka znaczących nowości, ale można zakładać, że nie wszyscy od razu się z nimi zapoznamy.

Dobiegają końca testy Windows 10 May 2020 Update

Windows 10, który kontroluje pracę ponad miliarda aktywnych urządzeń, systematycznie przechodzi mniejsze i większe zmiany. Wszystkie są oczywiście podyktowane troską o bezpieczeństwo i komfort pracy użytkowników. Ważne są wydawane dość rzadko, ale duże aktualizacje, które określane są również jako wersje systemu. Kolejną będzie Windows 10 May 2020 Update, czyli Windows 10 2004. Z najnowszych informacji wynika, że prace nad nią dobiegają końca.

Jak każda duża aktualizacja, również Windows 10 May 2020 Update przechodzi przez kilkuetapowe testy, w tym w ramach programu Windows Insider. Należący do niego otrzymali ostatnio kompilację 19041.207, która ma być już tą ostateczną. Wspomniał o tym Brandon LeBlanc, starszy menedżer programu Windows Insider.

Co nowego w Windows 10 May 2020 Update?

Wygląda zatem na to, że już wkrótce pierwsi użytkownicy spoza grona członków programu Windows Insider będą mogli zapoznać się z przygotowanymi przez producenta nowościami. Tych będzie sporo, chociaż każdy inaczej może oceniać ich rangę.

Z pewnością wymienić wypada DirectX 12 Ultimate, o którym szerzej pisaliśmy w oddzielnej publikacji. Pojawić ma się zaktualizowane menu Start, nowa wyszukiwarka, usprawniona Cortana, większa kontrola nad ustawieniami systemu, Windows Subsystem for Linux 2 (WSL 2), funkcja Cloud Download czy bardziej rozbudowany Menedżer zadań, gdzie można będzie zobaczyć wskazania temperatury karty graficznej. Zmiany dotknąć mają też funkcję Swift Pair i nierozłączne do tej pory z Windows aplikacje Notatnik, Paint i WordPad.

Cloud Download
Funkcja Cloud Download pojawi się wraz z Windows 10 2004

Kiedy zadebiutuje Windows 10 2004?

Panująca pandemia koronawirusa sprawiła, że również Microsoft musiał pozmieniać swoje plany. Do czasu oficjalnego komunikatu trudno mieć co do czegokolwiek pewność. Normalny harmonogram zakładałby początek wdrażania aktualizacji w maju i część źródeł sugeruje, że ostatecznie tak się jednak stanie.

Oczywiście niezależnie od tego, kiedy dokładnie ruszy udostępnianie aktualizacji trzeba mieć świadomość, że będzie do proces odbywający się stopniowo i nie wszyscy od razu otrzymają możliwość sprawdzenia nowości. Sytuacja Windows 10 na rynku i statystyki są wymowne. Z wciąż jeszcze najnowszej wersji Windows 10 (November 2019 Update) korzysta obecnie tylko około 30% użytkowników.

Źródło: softpedia

Warto zobaczyć również:

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  5
  Po kiego grzyba piszecie takie kawałki jak " Wszystkie są oczywiście podyktowane troską o bezpieczeństwo i komfort pracy użytkowników." ? Płaca wam za to, czy przepisujecie materiały prasowe Microsoftu jeden do jednego ?
  • avatar
   nightcom79
   2
   WSL 2 jest bardzo dobrym posunieciem ze strony M$
   • avatar
    Kapitan Nocz
    2
    Biedni posiadacze Windows 10 niedługo będą zmuszeni zmierzyć się z jego nową wersją. Chyba najlepszym updejtem tego systemu była by opcja Tak-Nie przy próbie aktualizacji. I co jest nie tak z menu start, ze każda wersja praktycznie wnosi do niego poprawki? Do tej pory psuło wzrok? haha
    PS to pisał spokojny posiadacz Windows 7 :)
    • avatar
     danieloslaw1
     1
     mam wszystkie updaty jak i paru moich kumpli. mamy kompilacje 18363.778. Jest dobrze?
     • avatar
      andkar
      1
      Hmmm... Od początku programu Windows Insider miałem laptopa z kolejnymi testowymi wersjami systemu... miałem do dzisiaj. Raczej w wolnym kręgu, bo lapka używałem na co dzień... Wszystko działało jak należy. Nie wiedzieć czemu nie chciała się u mnie zainstalować ostatnia aktualizacja z wolnego kręgu... Przełączyłem na szybki krąg, pobrało tą najnowszą wersję, zainstalowało pięknie... tylko, że po odpaleniu przeglądarki komputer przestawał reagować. Zainstalowałem Chrome, potem nowego Edge i wszędzie tak samo. Reset ustawień do stanu początkowego... tak samo, czyli źle... Instalacja od nowa wersji 1909 i wszystko działa jak należy. Trzeba będzie bardzo uważać zanim się to zainstaluje na komputerze do pracy.
      • avatar
       MokryN
       1
       Ja nadal używam Windows Me i nie zamierzam się przesiadać.
       • avatar
        HardCorak
        0
        Tak naprawdę już jest gotowy i to od 5 miesięcy bo finalna wersja 10.0.19041 od tego czasu otrzymuje tylko poprawki.
        • avatar
         pawluto
         0
         Mnie to nie dotyczy - Mój komp działa nadal na XP :))) ...żartowałem...na win 7 :))) serio :)
         • avatar
          szymcio30
          -1
          Ponad 500zl za system to kogoś nieźle pogrzało;)
          • avatar
           Erikson83
           -1
           A o directX 12.2 tzw. Ultimate już nie wspomnieli
           • avatar
            Konto usunięte
            -1
            czemu ten windows jest tak koszmarnie drogi ????
            inna sprawa, gotowy to może i jest wg. microsoftu, ale czy jest odpluskwiony? mi te nowe wersje jęczą na kontroler dysku SCSI pod vmware, a ten działa najwydajniej. a w starych wersjach jest ok, i ..... trzeba zmieniać konfigurację z kontrolera scsi na niezalecany sata.
            • avatar
             GwidonJan
             0
             Ja mam kompilację 19608.
             • avatar
              cococo8813
              0
              Sonda
              Czy Need for Speed: Payback ci się podobał czy rozczarował?
              Rozczarował? Ani trochę, świetnie się przy nim bawiłem
              Całkiem niezła gra. Byłaby ekstra gdyby nie ta infantylna fabułka
              Tak po środku. Lepiej jednak żeby nowa część była lepsza
              Model jazdy z kartonu, bohaterowie z kartonu - ja podziękowałem
              Ani to ani to. Wolę poważne gry wyścigowe, a nie filmy akcji
              A ja w wyścigówki nie gram wcale i dobrze mi z tym


              udostępnij na Facebook