• benchmark.pl
 • Gry
 • Legenda strategii powraca - wiemy już kiedy zagramy w nowe The Settlers
Gry

Legenda strategii powraca - wiemy już kiedy zagramy w nowe The Settlers

przeczytasz w 2 min.

The Settlers: New Allies to tytuł najnowszej odsłony tej kultowej już serii strategicznej. Poznaliśmy właśnie jej oficjalną datę premiery.

Kiedy premiera The Settlers: New Allies?

Gdyby wcześniejsze zapowiedzi znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości, to nowe The Settlers już gościłoby na naszych komputerach. Na chwilę przed planowaną premierą jednak opóźniono debiut gry The Settlers i aż do teraz musieliśmy czekać na wieści od twórców. Dobra wiadomość jest taka, że od razu doczekaliśmy się konkretów, a te mogą się podobać. 

The Settlers: New Allies. Taki tytuł otrzyma najnowsza odsłona jednej z najpopularniejszych i najcieplej wspominanych serii strategicznych. Ubisoft potwierdził, że gra zadebiutuje 17 lutego 2023 roku na PC i kupimy ją albo przez sklep wydawcy, albo w Epic Games Store. Nieco później tytuł zostanie też udostępniony na konsolach Microsoftu, Sony i Nintendo, jak również w chmurowych usługach Amazon Luna i GeForce Now. 

The Settlers: New Allies screen 1 The Settlers: New Allies screen 2

Jeszcze nowsze The Settlers. Co nas czeka?

Zapowiedziana w 2018 roku nowa odsłona serii The Settlers miała przynieść sporo zmian względem poprzednich części. Już na etapie beta testów stało się jednak jasne, że nie wszystko zagrało tak, jak życzyliby sobie tego gracze, jak i twórcy. Dlatego producent wziął się ostro do roboty, a temu, co przygotował, nadał nową nazwę – stąd podtytuł New Allies. 

Czego możemy się więc spodziewać po tej grze? Przede wszystkim trzech trybów rozgrywki: rozbudowanej kampanii dla jednego gracza, „hardkorowej” rozgrywki solo lub ze znajomymi oraz potyczek dla maksymalnie ośmiu graczy (na zasadzie kooperacji lub rywalizacji). Twórcy przygotowali 12 map i 3 frakcje (z własną historią, wyglądem i stylem gry). 

The Settlers: New Allies screen 3 The Settlers: New Allies screen 4

A na co konkretnie przeznaczono te ostatnie miesiące? Ano choćby na poprawę tempa rozgrywki, rozbudowanie systemu narzędzi i badań naukowych, większe zróżnicowanie frakcji i jednostek, optymalizację interfejsu i upiększenie oprawy wizualnej. Tak to teraz wygląda…

Zobacz nowy materiał wideo z The Settlers: New Allies

Kolejne materiały i wieści o grze pojawią się już niebawem – na 1 grudnia zaplanowana została prezentacja na Twitchu z udziałem Christiana Hagedorna, dyrektora kreatywnego. 

Źródło: Ubisoft, Gematsu

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hoodedman
  6
  powinni zrobić solidny remake jedynki i lekko tylko go rozbudować, dorzucić proceduralnie losowo generowane mapy i tyle.
  Ubisoft nie rozumie na czym polegał fenomen pierwszej części. Oddalają się z każdą częścią od założeń części pierwszej.
  Chodzi o pewną prostotę rozgrywki, prosty satysfakcjonujący system ekonomiczny, bez udziwnień, danie graczowi możliwości zaplanowania logistyki w swoim królestwie (drogi!), i satysfakcjonujące dopracowane animacje na miarę 2023. Tyle. Ten cyrk jaki robi Ubisoft z tymi unikatowymi mapami, budynkami, po prostu odbijają od pierwotnych założeń jak tylko się da.
  • avatar
   nevermind
   3
   Raczej nie będzie to już to samo co części 1-3 ale jak będzie zbliżone do tego co zrobił Microsoft z Age of Empires to myślę, że nie będzie źle.
   • avatar
    EgzoPro
    1
    Ciekawe ile jest oryginalnych Settlersów (I-III) w nowych Settlersach. Żałuję że na steam nie ma dostępnych starych Settlersów. Obecnie bardziej liczę na inne studia że zrobią coś podobnego do Settlers (I-III) niż obecnego właściciela marki Settlers - Ubisoft, bardzo mi szkoda tej marki, w sumie podobnie mam z marką Heroes.
    • avatar
     Xaros
     1
     Grałem w Betę i daleko tej grze do tego co fani kochają.
     • avatar
      topiq
      0
      Po ostatnich testach close beta to mam mieszanie uczucia i nie dziwię się, że tak długo jest w produkcji.
      • avatar
       BariGT
       0
       Jedna z ikon RTS została tak uproszczona aby kazdy gimbus z IQ70 i ADHD sobie poradził.
       • avatar
        vacotivus
        0
        Oby było bardziej jak 4 niż jak 5...
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         0
         i tym sposobem settlers w zasadzie upodobnił się do warcrafta lub starcrafta :)