Pamięć RAM

Thermaltake wprowadza pamięci DDR5 pod chłodzenie wodne. Wyglądają obłędnie!

przeczytasz w 1 min.

Pamięci DDR5 powoli zadomawiają się na rynku. Ostatnio takie moduły zaprezentowała też firma Thermaltake – nowe modele powinny zainteresować entuzjastów... i fanów wodowania sprzętu.

Firma Thermaltake coraz pewniej wchodzi na rynek pamięci RAM. Podczas wirtualnej konferencji 2022 Thermaltake Expo January Virtual Exhibition producent pochwalił się swoimi pierwszymi modułami DDR5. Nie są to jednak takie zwykłe pamięci.

Pamięci Thermaltake Toughram RC DDR5 pod nowe procesory Intel

Pamięci Thermaltake Toughram RC DDR5 występują w dwukanałowych zestawach o pojemności 32 GB (2x 16 GB) – takie moduły sprawdzą się z najnowszą platformą Intel Alder Lake (LGA 1700), która pozwala wykorzystać potencjał sprzętu.

Thermaltake Toughram RC DDR5

Producent przygotował zestawy o taktowaniu 4800 MHz, 5200 MHz i 5600 MHz (odpowiednie ustawienia zapisano w profilu XMP 3.0). Może nie są to najszybsze moduły dostępne na rynku, ale i tak powinny one oferować lepsze osiągi niż poprzednie pamięci DDR4.

Modele Toughram RC DDR5 wyposażono w aluminiowy radiator, ale w razie potrzeby można do nich podłączyć system chłodzenia wodnego Floe RC lub Floe RC Ultra – takie rozwiązanie przełoży się na jeszcze niższe temperatury, co można wykorzystać przy podkręcaniu kostek. Nie bez znaczenia jest też wygląd takiego chłodzenia – zobaczcie zresztą sami:

Thermaltake Toughram RC DDR5

Pamięci Thermaltake Toughram RC DDR5 mają trafić do sprzedaży pod koniec tego kwartału, ale ceny poszczególnych zestawów jeszcze nie zostały ujawnione. Wiemy, że nie jest to ostatnie słowo producenta jeżeli chodzi o pamięci DDR5, bo w jego planach są też moduły Toughram XG RGB z podświetleniem RGB LED.

Źródło: Thermaltake

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  16
  NA to wychodzi, że PC będzie niedługo robił za kocioł CO. Nic tylko grać i grzać chałupę :)
  • avatar
   Warmonger
   9
   Dokąd to zmierza? Niedługo diody i wentylatory będą miały swoje osobne chłodzenie...
   • avatar
    bullseye
    3
    Zasadniczo każde chłodzenie wodne jest powietrzne (bo wodę chłodzimy w chłodnicy którą chłodzimy wentylatorem i powietrzem), i zasadniczo każde chłodzenie "powietrzne" z heatpipe to chłodzenie wodne - wszak w rurkach jest ciecz która transportuje ciepło po całym radiatorze który jest owiewany wentylatorami :)
    • avatar
     Silver
     1
     Szkoda, że ani słowa o tym jakie opóźnienia oferuje i przy jakim napięciu, że wymaga chłodzenia.
     Swoje Cruciale 3600 podkręciłem na 3933 przy CL15-19-17-34 przy 1,45V i max 35°C osiągają.
     • avatar
      Kuciapa
      0
      Pamięci wyglądają obłędnie :D spuściłeś się jak je zobaczyłeś redaktorze...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Bez RGB, jak widać może wyglądać ładnie.
       Dodatkowe opcje montażowe na module DDR, aż musiałem poszukać więcej informacji. Zestawy AIO z dodatkowym wyprowadzeniem na RAM. Flore RC to zestaw z RGB a Flore RC Ultra to zestaw z ekranem OLED. Ogólnie kosztowne.
       • avatar
        mrocznysedes
        0
        Widziałem już filmy jak cały sprzęt wsadzono do akwarium i zalano czymś chłodzącym. I to całkiem fajnie działało a jeszcze bardziej kozacko wyglądało. Więc tam pały też miały chłodzenie cieczą. ;-)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Tia. zamiast ograniczyć pobór mocy / wydzielanie ciepła aby komponent działał prawidłowo, to zaraz gaśnicę śniegową trzeba będzie do kompa zapinać. to jest chore.