Internet

Ilu Polaków korzysta z TikToka? Chińska firma ujawnia dane

przeczytasz w 1 min.

TikTok oficjalnie ogłosił, że miesięczna liczba użytkowników platformy w Polsce wyniosła 10,6 miliona.

TikTok ma już ponad 10 milionów aktywnych użytkowników w Polsce. Tyle osób dzieli się co miesiąc różnymi treściami, odkrywa artystów i gwiazdy sportu oraz popularyzuje trendy.

- Polscy użytkownicy TikToka są kreatywni, autentyczni i wspierają siebie nawzajem. To oni sprawili, że TikTok jest miejscem, gdzie rzeczywistość i trendy przenikają ze świata kulturowego do cyfrowego i na odwrót, inspirując nawet tych, którzy nie dołączyli jeszcze do platformy - piszą przedstawiciele serwisu w informacji prasowej.

TikTok - co tu można robić?

W Europie liczba miesięcznych użytkowników aplikacji przekroczyła 150 milionów. Niedawno pisaliśmy, że nawet Google boi się TikToka (czy, bardziej ogólnie, mediów społecznościowych). Większość - bo 70 proc. - użytkowników chińskiej platformy wierzy, że jej społeczność ma moc zmieniania kultury. Można tu na przykład odkrywać nowych artystów lub poznawać bliżej ulubione postacie ze świata filmu czy sportu. Poza tym małe i średnie przedsiębiorstwa wykorzystują aplikację jako miejsce promocji swoich biznesów.

W Polsce 62 proc. użytkowników TikToka odwiedza go w poszukiwaniu czegoś nowego. 61 proc. robi to dla rozrywki, a 63 proc. - by poprawić sobie humor.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni każdej z 10,6 milionów osób w całej Polsce, które co miesiąc odwiedzają naszą platformę, aby czerpać inspirację, uczyć się nowych umiejętności i łączyć się z innymi poprzez wspólne doświadczenia - napisali reprezentanci polskiego oddziału firmy.

źródło: materiały prasowe

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RyśFH
  8
  "TikTok - co tu można robić?" - można dostać raka od oglądania tego g@#$wna
  • avatar
   RedFox01
   7
   To wszystko wyjaśnia dlaczego Polacy tak głupieją na potęgę(przez chińczyków), a na portalach należących do wp roi się od "wspaniałych" artykułów "zaciągniętych" z TikToka typu: całe życie robiliście to źle, albo nie uwierzycie co/czym można..., albo ma już tysiące/setki tysięcy wyświetlań itp, a za jakiś czas: śmierć dziecka przez wyzwanie z TikToka, bądź nastolatek zapadł w śpiączkę przez wyzwanie z TikToka itd...
   • avatar
    cyna76
    5
    "aby czerpać inspirację" o ja !@#$%^&
    • avatar
     Dexterr
     1
     Dla mie to wyglada na zwyczajne kłamstwo chińskiego Tiktoka. Ok 10 mln Polaków jest w wieku od 6 lat do 31. Wszyscy w tym wieku msieli by używac tiktoka co nie jest mozliwe a ponizej szęciu lat i powyżej 30 raczej ten portal nie ma użytkowików. Wydaje mi się że 5mln to max.
     • avatar
      rafael
      0
      Tragiczne jak wielu ludzi w Polsce wystawia się na tą broń masowego rażenia duszy.