Aplikacje mobilne

To chyba dobra zmiana - TikTok zdetronizowany przez Telegram

przeczytasz w 1 min.

Z analizy Sensor Tower wynika, iż w styczniu najczęściej pobieraną aplikacją mobilną okazał się komunikator Telegram. Co ciekawe, duży udział w tym sukcesie miał rozwijający konkurencyjne propozycje Facebook.

63 mln pobrań aplikacji Telegram w styczniu

Ostatnio TikTok zapowiedział, iż otwiera biuro w Polsce. Jednocześnie jego przedstawiciele chwalili się, że w 2020 roku to właśnie TikTok okazał się najczęściej pobieraną aplikacją mobilną. Sensor Tower opublikowało dane dotyczące stycznia 2021 roku i w tym przypadku pojawił się nowy lider - Telegram z ponad 63 mln pobrań, czyli niemal czterokrotnie większą liczbą niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Wspomniany TikTok uplasował się na drugiej pozycji, a podium zamknął Signal.

Aplikacje mobilne styczeń

Telegram i Signal zyskały ostatnio najwięcej

Telegram i TikTok to aplikacje należące do innych kategorii. Mimo tego wiele osób kręciło i wciąż kręci głową na tak dużą popularność tej drugiej. Wiele wątpliwości wzbudziła swojego czasu stosowana tam polityka prywatności, nie brakuje też głosów, że młodzi ludzie (bo to oni tam dominują) mają tam styczność z niskiej jakości kontentem.

Telegram ma lepszą opinię, aczkolwiek wdrapał się na pierwsze miejsce z powodu ostatnich działań... Facebooka. Przygotowano bowiem bardzo kontrowersyjne zmiany w WhatsApp i wielu użytkowników zdecydowała się porzucić ten komunikator. Skorzystał na tym właśnie Telegram, ale i Signal, który w pewnym momencie odnotował aż 4200% więcej pobrań (w ujęciu tygodniowym). Obydwa komunikatory są cenione przede wszystkim za duży nacisk na prywatność użytkowników. To, z czym spore problemy ma właśnie WhatsApp.

Źródło: Sensor Tower

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dexterr
  4
  Widać że na App Store najpopularniejszy jest TikTok... jakoś wcale mnie to nie dziwi :)
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Ale co dobrego w tym, że Telegram? Przecież ta aplikacja jest tak samo podejrzana o przecieki danych, gdzie domyślne ustawienia nie szyfrują E2E, a samo szyfrowanie nie ma matematycznie potwierdzonego bezpieczeństwa, co wnosi podejrzenie, że ktoś w ruch jednak zagląda. Innymi słowy Telegram tylko *reklamuje* prywatność/poufność i nic więcej.
   Jeśli ktoś opiera się przed Signalem, ale zależy mu na poufności, to już lepiej WhatsApp używać niż Telegrama. WhatsApp ma przynajmniej matematycznie zagwarantowane szyfrowanie E2E - identyczne jak Signal.
   Zaś z dwojga złego wolę, by moją listę kontaktów dostała amerykańska korporacja niż rosyjska, bo obie aplikacje (WhatsApp i Telegram) mają mniej więcej takie same uprawnienia - oczywiście, gdybym już używał WhatsApp zamiast Signala, którego polecam.
   • avatar
    dziks
    -1
    Dziś na whatsapp napisałem do brata, że "rząd to banda ***********". Czy grozi mi prześladowanie? Nie, bo nikogo nie obchodzi co tam piszemy! Chyba, że popełniłeś przestępstwo i jesteś w kryminale! Paranoja z tym narzekaniem na prześladowania FB i innych.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     żadne z tych rozwiązań nie jest dobre. najlepiej by było aby XMPP potrafił operować na serwerach SMTP, bo emaila to każdy ma. ale nic z tego.
     • avatar
      levusek1992
      0
      Mnie zastanowił Moj i MX Taka Talk. Ale widzę, że to Indie :D
      • avatar
       lotux
       0
       Służby od dawna mają dostęp do (m.in.) Telegram więc dobra zmiana tylko dla infiltracji