Filmy / seriale / VOD

Wychowane przez wilki bez kontynuacji na HBO Max. Abubakar Salim twarzą akcji #RenewRaisedByWolves

przeczytasz w 2 min.

Fani współprodukowanego przez Ridleya Scotta Wychowane przez wilki nie będą zachwyceni to informacją. Wygląda jednak na to, że 2. sezon serialu okaże się tym ostatnim. Przynajmniej na łamach HBO Max.

To koniec Wychowane przez wilki?

Impulsem dla zajęcia przez HBO Max oficjalnego stanowiska w tej sprawie była seria wpisów na Twitterze autorstwa Abubakara Salima (Ojciec), który ogłosił:

To nic dziwnego, zwłaszcza po informacji o fuzjach i tym, co dzieje się w Warnerze, że wiele programów nie doczekało się dokończenia swoich fabuł. Niestety, jednym z tych spektakli jest "Raised by Wolves". Na razie nic nie zostało podane do publicznej wiadomości. A jest ku temu powód. Ważny powód. Jednym z nich chcę się teraz z Wami podzielić. Jest nadzieja.

W dalszej części wypowiedzi, rozżalony aktor podkreślił wyjątkowość sytuacji, w której znalazła się cała ekipa twórców:

Mamy w pełni rozwiniętą i zaplanowaną fabułę [...], niesamowite przyjęcie ze strony krytyków i recenzentów, a co najważniejsze, bazę społeczności, która jest tak silna na arenie międzynarodowej, że nie można jej zignorować.

Wyraził też nadzieję na wsparcie ze strony fanów tytułu: 

Powód anulowania nie został ogłoszony, a to dlatego, że wciąż istnieje szansa, że historia może być kontynuowana i dokończona w nowym domu. I tu właśnie wkraczacie Wy wszyscy. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których siła głosu społeczności może spowodować zmiany [...]. Dlatego proszę o działanie. Widzę czystą miłość, pasję i pytania (zbyt wiele), które codziennie pojawiają się na Twitterze w związku z RBW. Teraz proszę Was, abyście nadal, a nawet z jeszcze większym zapałem, okazywali tę szczerą miłość tu, tam i wszędzie, gdy będziemy szukać nowego domu.

Pytanie, czy będzie sezon 3. Wychowane przez wilki, pozostaje więc wciąż aktualne.

Co na to HBO Max?

Ostatecznie w sprawie stanowisko zajęło również HBO Max, które w oświadczeniu dla Variety mówi:

Chociaż nie będziemy kontynuować prac nad trzecim sezonem serialu "Wychowane przez wilki", jesteśmy niezmiernie wdzięczni wspaniałej obsadzie i ekipie, naszym twórcom Aaronowi Guzikowskiemu, Ridleyowi Scottowi, Davidowi W. Zuckerowi i całemu zespołowi Scott Free Productions za ich piękny kunszt i wyjątkową umiejętność zanurzenia fanów w świecie Kepler-22b.

Co myślicie o tej sytuacji? Dołączycie do głosów poparcia na rzecz powstania nowego sezonu Wychowane przez Wilki?

Źródło: Twitter, Variety, fot. HBO Max

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  Ciekawe jaki powód, serial dobry... psychologiczny taki, obecnie mało jest dobrze wykonanych, emocjonalnych filmów/seriali. Głównie przepych LGBT, netflisacja, BLM i inne, a nawet tam jest upłycanie emocji, motywów, tła postaci. Za świetny serial mógłbym uznać również Star Gate Universe (niestety zakończony przedwcześnie... :/), tam również niesamowita gra psychologiczna i skupienie na postaciach bardzo podobne do Battlestar Galactica (tego nowszego).
  • avatar
   CocoJambo
   1
   Kowbojowi strach przed utrata roboty i widmo bezrobocia zagłada w oczy wiec wymyślił żebracza akcje namowy tzw fanów żeby mu pomogli i namówili hbo do kontynuacji serialu.
   Kowboje to stan umysłu tak jak cały ich kraj.
   • avatar
    combot7
    -1
    Serial fajny polecam, zawsze to jakaś odskocznia, serial jest "inny" niż wszystkie
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     Miałem dopiero oglądnąć, a tu już skasowany jak za starych czasów. Więc chyba jednak nie warto.
     • avatar
      taki jeden
      -4
      Zacząłem pierwszy sezon i zmusiłem się do obejrzenia całego. Dla mnie serial strasznie nudny. Wątek z dziećmi nuuuda. Androidy to oczywiście poprawność polityczna. Jeden kobiecy i to zaciążony oczywiście najlepsiejszy. Drugi czarny to fajny tatuś. Biali ludzie to raczej złe charaktery. Resztę sobie dopowiedzcie.
      • avatar
       kitamo
       0
       Pierwszy sezon do połowy był całkiem wciągający a potem już rozjechał się.
       Drugi starał sie wrocic do korzeni ale mam wrazenie ze zbyt wolno bo juz przysypiałem choc znacznie lepszy niz koncowka pierwszego.
       Nie bede cierpiał z powodu braku kontynuacji. Jak dla mnie troche niewykorzystany potencjał fabularnie bo pomysł dobry.