Telefony

45 milionów sprzedanych iPhone'ów w 2009?

przeczytasz w 0 min.

Analitycy przewidują, że w 2009 roku powinno się sprzedać około 45 milionów iPhone'ów. Gdy nadchodziła premiera iPhone'a, Apple dumnie twierdziła, że planuje sprzedać około 10 milionów sztuk do końca 2008 roku. Jak na razie firma bardzo poważnie zbliża się do założonego przez siebie wyniku i nawet jeżeli nie uda jej się go osiągnąć, to i tak na pewno przekroczy oczekiwania wielu obserwatorów.

Jednak jeśli mamy wierzyć analitykom, Apple przygotowuje się do jeszcze bardziej optymistycznego roku 2009, zakładając czterokrotny wzrost sprzedaży swojego telefonu. W praktyce miałoby to oznaczać 45 milionów sprzedanych sztuk. To trochę więcej niż jakaś tam liczba i nie da się ukryć, że wydaje się ona zbyt optymistyczna.


Szacunkowe dane biorą pod uwagę kilka aspektów takich jak premiera iPhone'a w nowych krajach, nadejście w dalszej części roku wersji 3G, a także wprowadzenie tańszych modeli w przedziale cenowym pomiędzy 200 a 300 dolarów.

Jednak czy rzeczywiście Apple będzie w stanie osiągnąć zakładane przez siebie rezultaty? Nikt na pewno nie będzie umniejszał popularności jaką zdobył ten gadżet w niezwykle krótkim czasie, dlatego też wydaje się, że można się po nim wszystkiego spodziewać. Ciekawe czy Nokia już trzęsie porami na myśl o europejskich premierach iPhone'a?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!