• benchmark.pl
 • Gry
 • Twórcy serii Hitman w tarapatach - zwolnienia w IO Interactive
Gry

Twórcy serii Hitman w tarapatach - zwolnienia w IO Interactive

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
13 komentarzy Dyskutuj z nami

Los IO Interactive rysuje się w szarych barwach. W najgorszym przypadku studio może przestać istnieć.

W branży gier nie brakuje producentów o wyrobionej renomie, którzy od razu kojarzą nam się z daną marką. Niestety i oni miewają niekiedy mniejsze lub większe kłopoty, co potwierdza obecna sytuacja w obozie IO Interactive.

Studio wydało komunikat, w którym potwierdziło informacje o zwolnieniach. Nie podało bliższych szczegółów, a jedynie standardowe w tego typu sytuacjach hasła.

„Poczyniliśmy dziś pewne zmiany w naszym studiu, dzięki czemu będziemy mogli lepiej przygotować się na dalsze przygody. Jest nam smutno ponieważ studio opuszczają bardzo utalentowane osoby, a jednocześnie nasi przyjaciele. Zrobimy wszystko co możliwe, aby pomóc im w dalszej drodze. Dziękujemy za słowa wsparcia oraz zrozumienie.”

Być może dla niektórych z Was nie są to informacje zaskakujące. Kojarzycie być może wcześniejsze informacje mówiące o tym, iż IO Interactive zostało wystawione na sprzedaż przez Square Enix. Stoją za tym oczywiście finanse, a konkretnie niższe od oczekiwać przychody generowane przez IO Interactive. Fani twórczości tego studia powinni trzymać kciuki za to, aby ostatecznie znalazł się chętny do przejęcia jego talentów.

Źródło: vg247

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TimeShadow
  Hitman to ogólnie dobra seria gier ale moim zdaniem strzałem w stopę okazał się podział najnowszej produkcji na sezony.
 • avatar
  PayStation4PowerOF18fps
  Jak wypuścili dema zamiast kompletnej gry. To teraz takie skutki.
 • avatar
  darioz
  Teraz takich gier jak Hitman się nie opłaca robić więc pewnie zamkną studio i przejdą do historii. Teraz to w modzie są indie crapy i mobilne popierdółki! Teraz byle szczyl po kilku lekcjach informatyki może na Steama swój chłam wepchnąć i go sprzedać!
  -1
 • avatar
  mutissj
  Bardzo dobrze

  KARA za współprace z M$ przy wymuszaniu DX12
  -4