Aplikacje mobilne

Kierowcy Ubera będą widzieć, ile dokładnie zarobią za przejazd

przeczytasz w 1 min.

Uber wkrótce wprowadzi nowość, która umożliwi kierowcy dokładnie sprawdzić, ile zarobi na danym przejeździe. Oprócz tego, w przyszłości ma pojawić się funkcja, w ramach której kierowca zobaczy kilka prób o przewóz w okolicy.

Uber wyświetli kierowcy, ile zarobi za wybrany przejazd

Jak wynika z ogłoszenia opublikowanego przez Ubera, w aplikacji wkrótce pojawi się funkcja usprawniająca pracę kierowców. Dotyczy ona przede wszystkim wyświetlania dokładnego zarobku za wybrany przejazd zamówiony przez pasażera i precyzyjnej lokalizacji, w której trasa ma się zakończyć.

Uber - zarobek dla kierowcówWyświetlanie zarobku dla kierowcy Ubera jest już dostępne w Polsce. W USA będzie to jednak nowość

Kwota zarobku dla kierowcy będzie się zmieniać, jeśli klient zmieni adres docelowy lub podczas drogi pojawi się niespodziewane zdarzenie wpływające na czas przejazdu. Naturalnie zarobek nie będzie obejmował kwoty ewentualnego napiwku.

Funkcja jest nowa w USA, choć w Polsce już funkcjonuje

Wśród zalet nowości wprowadzanej przez Ubera z pewnością warto wymienić, że kierowcy będą zarabiać więcej na podróżach realizowanych na krótkich odcinkach lub w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Razem z wyświetlaniem kwoty zarobku, kierowcy mają też otrzymać możliwość wyświetlania kilku próśb o przejazdy (Trip Radar), spośród których wybiorą dla siebie najkorzystniejszy - a następnie aplikacja na podstawie kilku czynników (m.in. średni czas oczekiwania) zdecyduje, czy zezwolić na ten przejazd.

Uber - radar przejazdówRadar przejazdów pokazuje w prawym górnym rogu (ikona oczka), ile kierowców widzi dany przejazd

Funkcja ma wkrótce trafić do Stanów Zjednoczonych. Uber mówi, że będzie to większość stanów w nadchodzących miesiącach, ale nie zdradza szczegółów, które konkretnie miejsca obejmie nowość. Szokuje jednak, że Uber zdecydował się wprowadzić tę funkcję w USA dopiero teraz - szczególnie biorąc pod uwagę, że w Polsce (ale też w Wielkiej Brytanii) zarówno wyświetlanie zarobku, jak i Trip Radar funkcjonują już od jakiegoś czasu.

Dajcie znać, co sądzicie o tej funkcji w komentarzach.

Źródło: The Verge, zrzuty ekranów z aplikacji dzięki uprzejmości Czytelnika

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  1
  Buhaha to se klienci teraz poczekają.
  Nikt nie będzie brał tanich kursów, jak ma to miejsce np. w bualostockim liteTAXI
  Och.. lcy widzą dokładnie kurs i nie podejmują się jego, przez co można czekać godzinami i dziwnym trafem brak wolnej taryfy.
  • avatar
   Warmonger
   1
   To wcześniej nie wiedzieli? Dobry biznes :P
   • avatar
    piterk2006
    1
    "a następnie aplikacja na podstawie kilku czynników (m.in. średni czas oczekiwania) zdecyduje, czy zezwolić na ten przejazd" - ymm... a aplikacje nie powinna tego oszacować PRZED wyświetleniem kierowcy propozycji? Po co propozycje, z których połowa zostanie potem odrzucona?
    • avatar
     JKZorba
     1
     Jeżeli dobrze zrozumiałem to Uber chce odciąć kierowców od info ile pasażer płaci za przejazd. Następny krok to pewnie obniżenie stawek kierowcom.
     • avatar
      anonymouslbn90
      1
      Do redaktora ktory pisal artykul. trip radar dziala juz rowniez w UK pomoge powiedziec ze jestem kierowca w UK. Trip radar ze tak powiem w skrocie jest jedna wielka kupa i tylko utrudnia prace niz pomaga. Rowniez w UK od ponad 4 lat uber pokazuje ile kierowca zarobi. Takze widac jak traktuja Polske pod wzgledem rozwoju
      • avatar
       oreonoreon
       0
       No to zacznie się anulowanie tras. Czasy świetnosci ubera minęły.
       • avatar
        whiskey
        0
        Nie wiem skąd wzięliście te informacje ale jeżdżę od dwóch lat na ubierze (warszawa)i kwota jaką zarobię za kurs jest widoczna od tego czasu. Natomiast trip radar pojawił się jakos na początku lipca.

        Ale z tego co widzę najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy nie mają pojęcia jak to wygląda...
        • avatar
         Kondar
         0
         Zarobić a dostać za kurs to różnica.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          dziwię się że ludzie do tego ubera w ogóle idą. jak idę przez przejście dla pieszych i widzę ubera, po prostu rezygnuję z przejścia nawet na zielonym. jak jadę samochodem, to trzymam się od ubera z daleka, nawet jak mam stracić trochę czasu.

          jeżdżą źle, ryzykownie. co do przestrzegania przepisów, ....... nic dobrego nie powiem.
          • avatar
           marktom
           0
           Ostatnio jakoś sie popsuli a ceny coraz wyższe, w Wawie taniej i szybciej mnie wyszło zamówić opti taxi bo nie zamierzam przepłacać za kawałek drogi

           Witaj!

           Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
           Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

           Połącz konto już teraz.

           Zaloguj przez 1Login