Gry komputerowe

Nowy Unreal Tournament potwierdzony

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Epic Games dotrzymało danego w zeszłym tygodniu słowa.

Unreal Tournament gra 2014

W zeszłym tygodniu Epic Games dość niespodziewanie zapowiedziało, iż możemy zacząć przygotowywać się na wielki powrót serii Unreal Tournament. Póki co dotrzymano pierwszego danego słowa - oficjalnie zapowiedziano nową grę.

Weilu szczegółów jednak jeszcze nie poznaliśmy. Kolejna część z bardzo lubianej przez wielu graczy serii nosić ma nazwę Unreal Tournament, co sugerować może nam, iż będzie to przynajmniej w pewnym stopniu restart tego cyklu.

Co warte podkreślenia, gra ma być darmowa, ale mimo tego twórcy obiecują, iż nie pojawią się tutaj mikropłatności. Dodatkowo, ważna ma być współpraca z fanami i to już na etapie produkcji.

"Z przyjemnością informujemy, że będziemy robić tę grę razem z Wami. Wiemy, że fani są tak dużymi pasjonatami Unreal Tournament, jak my. Wiemy, że macie świetne pomysły i opinie o tym, w jakim kierunku nowa gra powinna iść i czym powinna być." - Steve Polge, starszy programista Epic Games

Pierwsze zapowiedzi są jednak takie, że głównym celem jest przygotowanie gry wiernej korzeniom tej serii, a więc sam schemat rozgrywki powinien pozostać bardzo podobny do tego, co już poznaliśmy.

Nowy Unreal Tournament pojawi się jedynie na PC. O dacie premiery na tę chwilę dość cicho, ale raczej nie będzie ona miała miejsca szczególnie szybko.


Źródło: vg247, dailydot

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bvcxz
  Dość ważne: Windows/Mac/Linux, ŻADNYCH konsol i upośledzonej mechaniki!
 • avatar
  Fikuzi
  Świetna wiadomość na rozpoczynający się weekend. Oby "darmowe" nie sprawiło utraty jakości finalnego produktu ;)
 • avatar
  TimeShadow
  Panowie tak odwiedzam wasz portal ale nigdzie nie mogę znaleźć newsa dotyczącego DFC Intelligence i ich ostatniego raportu na temat rynku gier pc, głosi on mianowicie że rynek gier pc jest bardziej dochodowy niż konsolowy, fajnie by było wnieść trochę obiektywizmu. Dla zainteresowanych wystarczy wpisać w google "Rynek gier PC bardziej dochodowy niż gier konsolowych"
 • avatar
  TimeShadow
  Sam UT to dobra reklama dla Epic, jeśli dopracują grę to będzie niczym wizytówka i wzrośnie zainteresowanie developerów enginem, w końcu pobierają 5% przychodów od gier które na nim działają, same korzyści, tym bardziej że Crytek też nie próżnuje.
 • avatar
  Konto usunięte
  to super! :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Za nowego UT byłbym w stanie zapłacić prawie każdą kasę :) Skoro będzie darmowy to jeszcze lepiej, liczę że będzie tak samo jak pierwszy UT z 1999r. otwarty na mody tworzone przez graczy :)
 • avatar
  Konto usunięte
  Ach grało się po kafejkach internetowych. To były czasy . Albo grało się w UT albo Q3 innej opcji nie było. Do dzis pamiętam atomówkę ;-)
 • avatar
  Konto usunięte
  UT 99 rządzi, aż się łezka w oku zakręciła
 • avatar
  Konto usunięte
  Podziękował...nic z tego raczej nie będzie , lepiej niech zrobią płatna gre , singiel + multi.
  -4
 • avatar
  gloryseeker
  Podobno ma być na dodatek darmowy! :)
 • avatar
  Konto usunięte
  "Dodatkowo, ważna ma być współpraca z fanami i to już na etapie produkcji." - oby to byli prawdziwi fani Q3 czy UT, bo inaczej to kiepsko to widzę. I jak dla mnie jeżeli ta gra będzie tak dobra jak poprzednie części to wcale nie musi być darmowa.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja chciałbym, postawili na stare bronie, bez dużych udziwnień, gdyż to właśnie balans broni różnic słabego w multi Unreala 1, a bardzo dobrego UT1. Fajnie by też było, aby stylizacja gry przypominała pierwsze UT, a nie późniejsze. Chodzi mi o to, że projekt map, broni, samych postaci przeszedł w kolejnych częściach zmianę wizerunku. W UT 1 futurystyczny, ale sprawiał wrażenie bardzo realistycznego, natomiast w następnych częściach zaczynało to już przypominać bajkowy wystrój, wszystko było już przerysowane i jakieś karykaturalne, dosłownie jak z bajki. Wystarczy sobie porównać wykonanie snajperki w UT1, a w następnych częściach, w ut 1 wyglądała jak prawdziwa broń, natomiast w następnych jak zabawka :(. Również postacie, w ut1 wyglądały jak prawdziwi ludzie, natomiast w następnych częściach doszły jakieś klauny i inne takie :)
 • avatar
  michal0120
  Dobra wiadomość
 • avatar
  madnessmilo
  Ja będę się upierał przy swoim, najbardziej wciągnął mnie ut2k4. Żadnej gierce nie poświęciłem tyle godzin, więc nie obraziłbym się, jeśli poszliby w tym kierunku.
  Zdaje sobie sprawę, że scena ut99 jest również żywa, dlatego muszą zrobić coś pomiędzy :)