Oprogramowanie

VirtualBox 6.0 do pobrania - wirtualna maszyna dla każdego

z dnia 19-12-2018
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

VirtualBox to program do obsługi maszyn wirtualnych, który cieszy się dużym uznaniem i popularnością wśród użytkowników. Sprawdź, co nowego i pobierz aktualną wersję aplikacji na Windows, macOS, Solaris lub Linux.

VirtualBox w kategorii „programy do wirtualizacji” jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych. Jest tak przede wszystkim ze względu na intuicyjną obsługę, stabilność i wydajność oraz pełną funkcjonalność dla profesjonalistów i użytkowników domowych. Oficjalnie udostępniona została najnowsza wersja tej aplikacji, oznaczona numerem 6.0

Co nowego w VirtualBox 6.0?

VirtualBox 6.0 to aktualizacja o sporych rozmiarach. Autorzy skoncentrowali się w niej przede wszystkim na eksporcie maszyn wirtualnych do Oracle Cloud Infrastructure, folderach współdzielonych OS/2, (domyślnie już teraz włączonym) VMSVGA 3D na urządzeniach z systemami Linux lub Solaris oraz menedżerze plików dla kopii gościa i hosta, a także na licznych poprawkach.

Ulepszona została między innymi obsługa nagrań audio/wideo w przypadku maszyn gości. Zaktualizowano również interfejs użytkownika, by lepiej się skalował i prezentował na ekranach HiDPI. Oczywiście wyeliminowano także błędy, jakie zostały wykryte od momentu publikacji poprzedniej wersji. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie programu.

Pobieranie VirtualBox 6.0 (download)

Pobierz VirtualBox
Pobierz VirtualBox na Windows, macOS, Solaris lub Linux

VirtualBox – program do obsługi maszyn wirtualnych

Darmowy program VirtualBox umożliwia uruchamianie jednego lub kilku systemów operacyjnych (np. Windows, Linux i macOS) na jednym komputerze, poprzez wirtualizację. Cechuje go przede wszystkim wysoka wydajność i stabilność działania maszyn wirtualnych, ale też szeroka funkcjonalność.

VirtualBox umożliwia między innymi zapisywanie stanów i ich przywracanie, współdzielenie schowka czy obsługę urządzeń podłączonych przez USB. Dzięki temu sprawdza się zarówno podczas testów, jak i codziennego korzystania z komputera. 

Źródło: Oracle Virtualization Blog

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jak Wy aktualizujecie artykuły że nagle pojawia się nowy artykuł a komentarze z przed roku?
 • avatar
  miesiąc poślizgu macie
 • avatar
  na linucha do wrtualizacji za free tylko : Proxmox Proxmox !! :)
 • avatar
  Do kolegi axelbest:
  VMware Workstation 12 Player jest darmowy do użytku niekomercyjnego. Możesz więc jeździć darmo Mercedesem :)
 • avatar
  lepszy jest:

  VMware Workstation 12 Player
  Zaloguj się
 • avatar
  Jedno i drugie to pierwotniactro:) Jak już to esxi 6.5. Licencja free na 8 hostów.
 • avatar
  Odradzam póki co wersje powyżej 5.1.30, bo zaczęły się pojawiać bugi związane z obsługą audio, co powoduje okresowe trzaski i echo do dźwięku. Delikatnie mówiąc, mocno irytując. Właściwie to nowe wcielenie problemów, bo wcześniej były podobne i były poprawiane.

  Stwierdzenie pełna funkcjonalność dla profesjonalistów, to jak rozumiem przedwczesny prima aprilis?? Jak dotąd obsługa sieci wciąż nie jest do końca dobrze zaimplementowana do profesjonalnego zastosowania (wiele serwerów komunikujących się na różnych protokołach w tej samej sieci i używając różne NAT-y). Obsługa storage też daleka od jakiejkolwiek profesjonalności.
  I jeszcze trochę by się znalazło...
 • avatar
  Nie bardzo rozumiem. Pomijając, że 5.2.8 używam od 1 marca (wyszedł jeszcze w lutym), to nagłówek "Co nowego w VirtualBox 5.2?" jest już w ogóle super, bo 5.2.0 wyszło w połowie października 2017.

  Idealny materiał do działu "aktualności".

  https://www.virtualbox.org/wiki/Changelog