Systemy operacyjne

Od lat na pulpicie w Windows, być może również w Android 12

przeczytasz w 1 min.

Bardzo możliwe, że Android 12 przyniesie szersze możliwości w zakresie kontrolowania plików posiadanych w pamięci smartfonów i tabletów. Jedną z nowych opcji ma być Kosz.

Kosz w systemie Android 12?

Zadawaliście sobie kiedyś pytanie, gdzie jest kosz w Androidzie? Można go znaleźć, ale wcale nie jest to takie proste, a i sama funkcjonalność tego rozwiązania często pozostawia sporo do życzenia, co pokazywaliśmy zresztą swojego czasu w oddzielnym artykule i poradniku wideo.

Jest spora szansa na zmianę takiego stanu rzeczy. Wprawdzie Android 12 zadebiutuje dopiero jesienią, ale już teraz dostęp do niego mają deweloperzy. Dzięki temu w sieci dość systematycznie pojawiają się kolejne informacje, tym razem pokazane materiały sugerują, że Android 12 wprowadzi właśnie Kosz. Ma być on dostępny z poziomu systemu operacyjnego, a nie wyłącznie w jakieś konkretnej aplikacji (np. galerii zdjęć).

Android 12 kosz

Android 12 jak Windows, przynajmniej w kwestii śmieci

Oznacza to, że Kosz powinien działać tak, jak ma to miejsce w przypadku systemu Windows. To właśnie do niego przenoszone byłyby wszystkie niechciane i usuwane elementy. W dowolnej chwili Kosz można by też całkowicie opróżnić trwale pozbywając się wybranych elementów, ewentualnie przywrócić coś, co jednak jeszcze się przyda.

Co ciekawe, o omawianym rozwiązaniu spekulowano już wtedy gdy debiutował Android 11. Jak zapewne część z Was wie, na tym się skończyło. Do czasu oficjalnej zapowiedzi nowej wersji systemu i tutaj nie można być niczego pewnym. Ta powinna odbyć się już w maju. Wtedy też rozpoczną się beta testy, by finalna wersja systemu mogła zostać wydana jesienią. To tradycyjny cykl stosowany przez Google od lat.

Źródło: androidpolice, foto: xda-developers

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lister
  5
  No, nareszcie, nawet jeśli będzie użyteczne od wielkiego dzwona...
  • avatar
   Ciekawski_
   3
   WOW ale postęp :)
   • avatar
    Damian_jo
    2
    Samsung Galaxy S8+, Note 10+, Note 20 Ultra - wszystkie posiadają opcję kosz - zarówno w moich plikach, notatkach, wiadomościach, galerii. Android 11 i 10 jak i Android 9 w przypadku S8+.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     czekam na takiego androida, który wymusi na producentach sprzętu otwartość, abym w każdej chwili mógł sam sobie zmienić androida, aby sterowniki były normalnie publikowane jak w windows, abym nie musiał ich wydłubywać z binarki kernela.
     • avatar
      Silver
      0
      Chciałoby się otrzymać bez rootowania ukryte konto admina natomiast biorąc pod uwagę bezpieczeństwo innej opcji raczej nie będzie (za dużo back door'ów to pozostawia)
      • avatar
       Leonardox11
       0
       myślałem że chodziło o wadliwe aktualizacje,błędy i dwa panele