Gry

Watch Dogs: Legion na Xbox Series X w 4K, ale prawdopodobnie nie natywnym

przeczytasz w 1 min.

Ubisoft nie zatrzymuje się z kampanią reklamową Watch Dogs: Legion. Najnowszy materiał przybliża wersję na Xbox Series X, ale problem w tym, że wciąż związane są z nią pewne wątpliwości.

Gameplay z Watch Dogs: Legion na Xbox Series X

Na wybranych platformach sprzętowych Watch Dogs: Legion już zadebiutował i okazał się całkiem udaną produkcją. Można przypuszczać, że nie zabraknie właścicieli konsol nowej generacji, którzy również będą chcieli po nią sięgnąć. Tym razem pojawił się materiał wideo, który promuje wersję na Xbox Series X.

Przede wszystkim można tutaj zobaczyć krótkie fragmenty rozgrywki zarejestrowane właśnie na tej platformie. Z racji komentarza jednego z twórców otrzymujemy z kolei potwierdzenie, że Watch Dogs: Legion na Xbox Series X będzie działać w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Będzie wspierał również ray tracing, a czasy ładowania ulegną, względem wersji z obecnej generacji, znacznemu skróceniu. W połączeniu z kilkoma innymi usprawnieniami gracze mają otrzymać finalnie świetnie wyglądający i zachęcający do poznawania otwarty świat. To o tyle prawdopodobne, że faktycznie postarano się tutaj o wiernie odwzorowany Londyn.

Natywne 4K w Watch Dogs: Legion tylko na PC?

Niestety mimo powyższego materiału wideo i deklaracji przedstawicieli producenta nie wszystkie kwestie techniczne są w pełni przejrzyste. Niektóre źródła sugerują bowiem, że natywne 4K będzie dostępne wyłącznie w przypadku wersji PC. Na Xbox Series X ma pojawić się tzw. dynamiczna rozdzielczość, zapewne od 1440p do 4K. Trudno przypuszczać, aby inaczej wyglądało to wtedy na PlayStation 5, gdzie twórcy mają do dyspozycji niewiele, ale jednak niższą wydajność.

Watch Dogs: Legion zadebiutował już na PC, gdzie ma spore wymagania sprzętowe oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, na których trzeba liczyć się z niższą jakością oprawy wizualnej. Na konsolach nowej generacji będzie dostępny od dnia ich premiery, a zatem jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Ubisoft Polska, Digital Foundry

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  3
  przepraszam, gdzie to zapowiadane 4k w 60fps? tu nawet nie ma pełnego 4k...
  • avatar
   Ezowow
   3
   Jak już piszecie to konkretnie: 4k na konsolach to mit, a nie szkalujecie jedną konsolkę, a ps5 to co? 4k120fps będzie miało? Chyba tylko w tetrisie.
   • avatar
    Mar3k
    -1
    Trzeba pamiętać, że to gra od Ubi gdzie ich produkcje zawsze szokowały wymaganiami nieadekwatnymi do oprawy graficznej. Ale nie zmienia to faktu, że w testach nowy WD:L nawet dla RTX 3080 4K/60/RT jest poza zasięgiem! Brawo UbiSoft czym nas jeszcze zaskoczycie, skoro gra cross-genowa zabija najszybsze PC do gier na samym początku nowej generacji?
    • avatar
     szymcio30
     0
     Ale to już było wcześniej pisane i nie wiem czemu ktoś oczekiwał cudów. Nawet 3080,3090 z RT nie uciągną tej gry w natywnym 4K/60fps bez DLSS. Owszem mniej wymagające tytuły byc może dadzą rade na konsolach działać w pełnym natywnym 4K. Jest o wiele lepiej niz poprzednia generacja
     • avatar
      kitamo
      0
      Gry od UBI i 4k 60fps taaa :)
      Nawet 3090 dostaje zawału i nie zapewnia 60fps w tej grze.