Ciekawostki

Świetny system ze Smart TV trafi do aut - nadciąga webOS Auto

przeczytasz w 1 min.

webOS to jeden z największych atutów telewizorów LG – system daje dostęp do wielu praktycznych funkcji i pozwala z nich wygodnie korzystać. Być może wkrótce stanie się też elementem, na który będziemy zwracać uwagę przy wyborze… samochodu.

Intuicyjna inforozrywka w samochodzie? To może dać nam webOS Auto

Jak najwyższy poziom komfortu podczas jazdy – tak dla kierowców, jak i pasażerów. To właśnie cel, jaki wyznaczyły sobie firmy LGQualcomm, a który osiągnąć chcą poprzez system webOS Auto. Będzie to platforma informacyjno-rozrywkowa, bazująca na otwartoźródłowym systemie operacyjnym w wersji 2.0 oraz elektronice dostarczonej przez tego drugiego producenta. 

webOS Auto logo

Intuicyjna obsługa znana z telewizorów Smart TV marki LG ma zostać przeniesiona do samochodów. Naturalnie system webOS Auto będzie też wzbogacony o najróżniejsze funkcje multimedialne, konfiguracyjne i informacyjne, dzięki którym podróżowanie – nieważne na którym fotelu – ma być czystą przyjemnością. 

Na razie wiemy, że webOS Auto powstaje. Kiedy odbędzie się pierwsza prezentacja?

Atutem systemu webOS Auto będzie również fakt, że w gruncie rzeczy jest to platforma doskonale znana programistom, więc ci nie powinni mieć problemu z przygotowaniem aplikacji dla kierowców i pasażerów. O tym, jak to ma mniej więcej wyglądać, przekonamy się już podczas styczniowych targów CES 2020 w Las Vegas

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość, ale już teraz możemy przypuszczać, że na webOS Auto naprawdę warto czekać. Rozwijany przez LG system Smart TV to rozwiązanie, mające wielu fanów: ze względu na to jak wygląda, co potrafi i jak działa. Oby tylko udało się to wszystko przenieść do samochodów!

webOS Auto LG Qualcomm

Źródło: LG News Polska

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!