Systemy operacyjne

Windows 10 - nadciągają nowości

przeczytasz w 1 min.

W sieci pojawiła się kompilacja Windows 10 build 14997. Dzięki niej wiemy, jakie nowości zmierzają do systemu Microsoftu.

Późną zimą lub wczesną wiosną system Windows 10 zostanie zaktualizowany za sprawą Creators Update. Choć Microsoft wciąż próbuje zachować konkrety w tajemnicy, dzięki ostatniemu wyciekowi kompilacji poznaliśmy kilka szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać.

W sieci pojawiły się informacje na temat kompilacji Windows 10 build 14997. Okazuje się, na przykład, że system Microsoftu już wkrótce pozwoli dostosować ustawienia światła niebieskiego w taki sposób, by – szczególnie nocą – oszczędzać wzrok i nie mylić mózgu. Dziś możemy w tym celu skorzystać na przykład z aplikacji f.lux. Wkrótce takich regulacji dokonamy z poziomu systemowego panelu sterowania.

Windows 10 niebieski

Kolejną ujawnioną nowością jest aktualizacja wbudowanej przeglądarki Microsoft Edge. Program pozwoli między innymi na zapisywanie kart do późniejszego czytania i dokładniejsze zarządzanie zakładkami. Pojawić mają się też nowe, praktyczne rozszerzenia. Przeglądarka częściej będzie się te pytała o zgodę, między innymi w przypadku odtwarzania filmów wideo na stronach. 

Microsoft Edge 14997

Inne nowości, jakie poznaliśmy to: rozbudowanie funkcjonalności asystentki Cortana, nowe menu udostępniania, nowe ustawienia kompozycji oraz – o czym wspominaliśmy już wcześniej – możliwość tworzenia folderów w menu Start. Liftingu z kolei doczeka się Windows Defender.

Windows Defnder 14997

Źródło: On MSFT

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yamata
  2
  "Rozbudowanie funkcjonalności asystentki Cortana..."
  Ściąga majtki przez głowę, czy jak?

  Po grzyba to piszecie w POLSCE?
  Żeby wkurzyć użytkownika tego wykastrowanego na naszym rynku systemu? Płacisz więcej niż Amerykanin, dostajesz połowę. I wszyscy, włącznie z radą języka polskiego (niemożność sterowania głosowego PL, w systemie sprzedawanym w PL) czy całym wielce "patriotycznym" rządem, nie są w stanie na Microsofcie wymusić zmiany. Albo mają to w d... Podobnie jak swój kraj i jego pozycję na arenie międzynarodowej, zaraz za Bangladeszem...
  • avatar
   Fiona
   2
   Można kupić legalnego taniego win 10 na zachód od Odry.

   Podkreślam nowego i legalnego - w cenie 100-200 zł. (teraz penie drożej bo euro i dolar w Polsce drożeje, a te złotówki trzeba na euro zamienić.)

   To dlaczego nie można ich kupić w Polsce ???

   A z tego samego powodu dla którego płyta BR z filmem kupiona w Niemczech nie ma polskiej ścieżki dźwiękowej, ani nawet napisów pl...

   Dla lemingów:
   Po prostu w kolejnym rządzie ktoś kto podpisywał odpowiednie umowy był albo za głupi, albo wziął w łapę...
   Obstawiam bramkę nr. 2

   • avatar
    kamild1996
    1
    Podobają mi się te ustawienia odnośnie emisji niebieskiego światła, korzystam jak na razie z f.lux ale brakuje mi w nim właśnie możliwości ustawienia dokładnych godzin w których ma nastąpić zmiana koloru barw. Choć ciekawi mnie jak zachowają się różne gry z tą funkcją włączoną - bo f.lux czasami powoduje różne ciekawe problemy.
    • avatar
     sn00p
     -11
     Ci którzy jeszcze nie dali się przekonać do W10 będą jeszcze długo się zastanawiać i pisać negatywne komentarze mimo że nie znają systemu. Ja korzystam już ponad rok z W10. Mam wersję PRO. Na Allegro OEM kupicie za 85 zł. Przepisy EU mówią że nośnik i naklejka nie są już wymagane. Potwierdzeniem legalności jest dowód zakupu/f-vat. W wersji Home W10 to totalna klęska ale PRO ma wszystko czego potrzebujecie. Prawdą jest że MS nadal nie usunął szpiegującego softu/telemetrii ale SDAntiBeacon sobie z tym radzi. Moim zdaniem zdecydowanie warto.
     • avatar
      IVPANVZERVI
      0
      Zobaczymy co z tego będzie.
      • avatar
       eninede
       0
       niesamowite... toć to czysta magia... :D
       • avatar
        HoseArkadioMorales
        0
        Oooo jaaa