Systemy operacyjne

Windows 10 z 200 milionami aktywacji

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że użytkownicy cały czas chętnie przesiadają się na nową platformę.

Windows 10

W ostatnim czasie nieco zmniejszyła się częstotliwość informacji dotyczących Windows 10 oraz tego, ilu użytkowników zdecydowało się już po niego sięgnąć. Zaczęły pojawiać się w związku z tym głosy, iż producent najwyraźniej nie ma się czym chwalić. Wygląda jednak na to, że nie jest to prawdą.

W październiku Microsoft ujawnił, iż Windows 10 osiągnął 110 milionów aktywacji i od tego czasu głosu w tej sprawie nie zabierał. Możliwe jednak, że lada dzień się to zmieni, ponieważ z nieoficjalnych, ale dobrze zazwyczaj poinformowanych źródeł wynika, iż użytkownicy cały czas chętnie przesiadają się na nową platformę.

Portal winbeta donosi, iż Windows 10 zanotował już ponad 200 milionów aktywacji. Biorąc pod uwagę fakt, iż system zadebiutował 5 miesięcy temu mówić należy o wyniku bardzo dobrym, chociaż prawdopodobnie producent liczył jeszcze na nieco więcej.

Pozostaje czekać na oficjalne potwierdzenie powyższych odniesień. Warto też pamiętać, że, zdaniem Microsoftu, Windows 10 w ciągu 2-3 lat znajdzie miliard użytkowników.

Źródło: winbeta, magultima

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudzio993
  9
  Z taką polityką, wymuszaniem wręcz na nas aktualizacji systemu to nie dziwne.
  • avatar
   sn00p
   3
   Oto oryginalny tekst ze strony MS o "jak twierdzą" ułatwianiu nam życia:
   Microsoft zbiera informacje o Tobie, Twoich urządzeniach, aplikacjach i sieciach, a także o użytkowaniu owych urządzeń, aplikacji i sieci. Wśród przykładów zbieranych informacji znajduje się imię, adres poczty elektronicznej, zwyczaje i zainteresowania, historia przeglądania internetu oraz wyszukiwania, dane o rozmowach telefonicznych i SMS-ach, konfiguracje urządzeń i dane z czujników oraz użytkowanie aplikacji".
   To jest bardzo poważny problem którego skutki poznamy wtedy, gdy MS będzie miał na to ochotę. Może to być nawet za 10 lat.
   • avatar
    Konto usunięte
    -1
    Za miesiąc liczba użytkowników zwiększy się o kilka milionów. Bo pod koniec stycznia premiera Rise of Tomb Raider który jak wiadomo działa tylko pod Windows 10. A na dodatek w niedługo MS ma ustawić Windows 10 jako aktualizację zalecaną. Chyba nikt by się nie zdziwił jakby za miesiąc pojawiła się informacja o przekroczeniu bariery 300 milionów. Bo automatyczna aktualizacja w połączeniu z pierwszymi grami napisanymi w DirectX 12 to połączenie na które wielu czeka.

    • avatar
     vidio
     0
     przejdę na 10-tkę jeśli będę miał pewność, że za każdym razem jak coś wymienię w komputerze to nie będę musiał nowego oesa kupować; mam 10 na dwóch laptopach i nie mogę nic złego powiedzieć, zresztą w laptopach co miałem zmienić to już zmieniłem i zmieniać więcej nie mam zamiaru; na pozostałych 5-ciu komputerach mam w8.1 (w tym 4 w wersji pro, do tej pory zmieniam płyty główne i inne podzespoły i jedyne utrudnienie to rozmowa telefoniczna z automatem (żadne utrudnienie); dzisiaj kobita kliknęła i na jednym zainstalowała 10-tkę (kurde trochę się zdenerwowałem bo broniłem się przed tym jak przed ogniem), więc w poniedziałek telefon do MS i jak mi nie dadzą pewności, że przy zmianie płyty mogę przenieść system, to wracam do poprzedniej wersji