Systemy operacyjne

Na pulpicie nie było ich od lat. Powrócą w Windows 11

przeczytasz w 1 min.

Szykuje się duża zmiana na pulpicie Windows 11. Powrócą tam widżety, które do tej pory dostępne były tylko w specjalnej sekcji poświęconej tylko im.

Widżety na pulpicie w Windows 11

Po wieloletniej nieobecności widżety powróciły do „Okienek” wraz z premierą systemu Windows 11. W przeciwieństwie do „Siódemki” nie trafiły one bezpośrednio na ekran, lecz do specjalnej sekcji widżetów – dodatkowej przestrzeni przeznaczonej tylko dla nich. Od tego czasu Microsoft wprowadził wiele ulepszeń. Użytkownicy mają dostęp do dodatkowej (trzeciej) kolumny, nowego sposobu wybierania widżetów oraz obsługi widżetów dostarczanych przez zewnętrzne firmy. Najbardziej brakuje jednak czegoś innego.

Użytkownicy od dłuższego czasu proszą o możliwość przypinania widżetów bezpośrednio na pulpicie, co ma ułatwić szybki dostęp do informacji. Tak jak działało to kiedyś i tak jak do dziś działa na smartfonach – na ekranie głównym możemy mieć kafelki z prognozą pogody, najnowszymi wiadomościami e-mail, notowaniami giełdowymi czy wiadomości z ulubionych serwisów internetowych. Od razu – zawsze pod ręką. 

Kiedy widżety trafią na pulpit?

Według Windows Central firma Microsoft zamierza wysłuchać tych próśb i rzeczywiście wprowadzić tę funkcję, jednak nie ujawnia szczegółów dotyczących jej wdrożenia. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada, że funkcja umożliwiająca przypinanie widżetów bezpośrednio na pulpicie pojawi się wraz z aktualizacją Windows 11 23H2, która ma ukazać się jesienią bieżącego roku. 

Po raz ostatni widżety na pulpicie znajdowały się w systemie Windows 7. Czy czekasz na ich powrót? Daj znać w sekcji komentarzy.

Źródło: Windows Central

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  6
  Mi się podobały widżety na pulpicie. Obecne rozwiązanie w postaci paska to całkowita porażka. Jeszcze ani razu z tego nie korzystałem.
  • avatar
   Lord of Orb
   4
   Program Sidebar i mam widżety takie jak w Win7. Poza tym StartAllBack, na to 7+ Taskbar Tweaker i mam Win 11 zrobiony na Win7. No i Clover aby były karty w Explorerze ;)
   • avatar
    amamoh
    4
    W windows 10 do dziś mam widgety na pulpicie, ze 2 prognozy pogody, netspeedmonitor, kalendarz czy zegar zrobiony przez siebie. Wystarczy zainstalować 8GadgetPack (działa w 11tce)
    • avatar
     PerfectDAY
     4
     Microsoft jak zwykle lubi sobie odkrywać koło na nowo.
     • avatar
      eskowik
      0
      nie używam tego,kolejny proces w tle ktory zżera niepotrzebnie ram i tego dysku.Oczywiście teraz są komputery które to nie odczuwają tego procesu w tle ale jednak im więcej tych procesów w tle tym komputer wolniej chodzi.to wynika z tego że kazady proces zajmuje RAM i procesor i dysk.Więc im mniej tego bloatwaru tym komputer lepiej chodzi.
      • avatar
       youkai20
       0
       Nigdy tego nie używałem. Ba! Nawet nie wiedziałem, że takie coś jest w Windows 7.
       • avatar
        dzejsonista
        -1
        "Na pulpicie nie było go od lat. Powróci nikomu niepotrzebny bloatware w Windows 11"

        Mniej więcej tak powinien brzmieć tytuł artykułu
        • avatar
         piomiq
         -1
         "Powrócą tam widżety,"
         Znaczy poprawiać panelu (np. przywrócić funkcjonalność tego z Win 10), ani dokończyć ciemnego motywu nie trzeba? Lepiej dodawać fajerwerki
         • avatar
          mekotron
          0
          I rany w końcu, tak długo na to nie czekałam.
          MŚ przywróci widżety na pulpicie? Fajne, tylko że to oksymoron, trudno nazwać to co jest obecnie w menu start za widżety.
          • avatar
           mekotron
           0
           O rany w końcu, tak długo na to nie czekałam. MS przywróci widżety na pulpicie? Fajne, tylko że to oksymoron, trudno nazwać to co jest obecnie w menu start za widżety.