Systemy operacyjne

Sztuczna inteligencja w sercu Windows 11. To wszystko zmienia

przeczytasz w 1 min.

W sercu systemu Windows 11 pojawi się Copilot. To nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które może zrewolucjonizować to, jak korzystamy z komputerów.

Sztuczna inteligencja w Windows 11 – poznaj narzędzie Copilot

Sztuczna inteligencja w systemie operacyjnym Windows 11 ma potencjał. by raz na zawsze zmienić to, jak korzystamy z komputerów. Copilot umieszczony na bocznym pasku (po prawej stronie ekranu) przypomina ChatGPT i jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie. Mamy bowiem do czynienia z czatbotem, z którym będziemy mogli naturalnie porozmawiać. 

Jednakże, narzędzie to potrafi znacznie więcej niż tylko udzielać odpowiedzi na takie lub inne pytania. Dzięki głębokiej integracji z systemem operacyjnym, Copilot jest w stanie wykonywać różnorodne zadania, o które poprosi go użytkownik. 

Windows Copilot zmieni sposób, w jaki korzystasz z komputera

Copilot będzie uruchamiał aplikacje, zmieniał ustawienia, włączał tryb nocny, pomagał w odnalezieniu dokumentów czy też inicjował rozmowy. Można zadać mu pytanie o to, jak można zrobić coś na komputerze, a on odpowie i od razu zasugeruje, że może to zrobić za nas. Słowem: to asystent z prawdziwego zdarzenia. 

Można tez przeciągnąć dokument, a Copilot zajmie się nim w odpowiedni sposób. Może wyjaśnić zawiłości treści, może sporządzić krótkie streszczenie, a może też przepisać go, tworząc w ten sposób nową treść. Poniżej możesz zobaczyć kilka przykładów:

Naturalny krok dla Microsoftu – sztuczna inteligencja „wszędzie”

Sztuczna inteligencja w sercu systemu operacyjnego to naturalny krok dla Microsoftu, który wcześniej wprowadzić narzędzia AI do pakietu Office, przeglądarki Edge oraz wyszukiwarki Bing. Tym samym po raz kolejny umacnia swoją pozycję w obszarze tej technologii. 

Wersja testowa narzędzia Windows Copilot ma zostać wprowadzona do systemu Windows 11 już w czerwcu. 

Źródło: Microsoft, Engadget

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  8
  A wszystko co wpiszemy zostanie po cichu wysłane do Microsoftu w czasie rzeczywistym, a stamtąd do reklamodawców i kij wie, kogo jeszcze.
  • avatar
   zack24
   5
   Kurde, będzie się trzeba powoli przepraszać z linuxem do użytku domowego...
   • avatar
    piterk2006
    4
    "Można zadać mu pytanie o to, jak można zrobić coś na komputerze, a on odpowie i od razu zasugeruje, że może to zrobić za nas" - aha! to już wiem dlaczego win 11 ma tak porąbane ustawienia, poukrywane w setkach menusów i podmenusów, komplikowane coraz bardziej od czasów windowsa 8. Żeby asystent miał co robić XD
    Te zastosowania z filmu są śmieszne. Wysłać obrazek do teamu - 2s. Otworzyć wyszukiwarkę, poczekać aż nawiąże połączenie z chmurą, wprowadzić zapytanie o wysłanie obrazka do teamu, poczekać na przeprocesowanie zapytania i wykonanie żądania - 15s. GDZIE TEN PROFIT?!
    • avatar
     piomiq
     1
     Teraz czekamy aż znajdzie się w sercu Microsoftu, a przynajmniej działu Windows, wtedy może podpowie że trzeba zaimplementować do końca ten tryb ciemny, bo to już się robi żenujące, nie mówiąc o ograczniczonej funkcjonalności tzw. panelu.
     • avatar
      Marek1981
      1
      Jak zwykle nowość ma 2 strony medalu, 1 to pomoże to w rozwiązywanie podstawowych problemów i przyspieszy pracę ale... ludzie będą coraz głupsi i działy it będą miały więcej pracy
      • avatar
       baertus11
       1
       to jak się ta sztuczna inteligencja nazywała? Genisys? Skynet? Legion? Tylko nikt nie wpadł na pomysł aby nazywała się Windows....
       • avatar
        Hedrox
        0
        Już widzę, jak sztuczna inteligencja Cortana trafiła do naszego Windowsa!