Systemy operacyjne

Windows 12 potwierdzony... w pewnym sensie

przeczytasz w 2 min.

Czyżby Windows 12 został właśnie potwierdzony? Jest ktoś, kto dopatrzył się nazwy tego systemu w dokumentacji nowych procesorów Intela.

Co Intel ma wspólnego z systemem Windows 12?

O tym, że Windows 12 powstaje, mówiło się już od dłuższego czasu, choć nigdy nie były to oficjalnie potwierdzone informacje. Owszem, Microsoft nie ukrywał, że pracuje na nową wersją swojego systemu operacyjnego, ale nie podawał żadnych szczegółów. Zresztą czas przeszły jest nie na miejscu, bo wciąż tego nie robi. Być może jednak wyręczył go inny amerykański producent.

Niejaki leaf_hobby na Twitterze opublikował (skasowany już teraz) wpis przedstawiający najważniejsze szczegóły dotyczące nowej generacji procesorów Intel (Meteor Lake-S), opierając się (ponoć) na wewnętrznych informacjach. Z tweeta wynika między innymi, że układy te zaoferują 20 linii PCIe 5.0 i obsłużą Wi-Fi 7, a także będą w pełni kompatybilne z systemem… Windows 12. Taka informacja widnieje (podobno) na dokumentach. 

Windows 12 tweet

Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku informacja oficjalna, ale ten leakster ma swoim koncie potwierdzoną z czasem „plotkę” o szczegółowej specyfikacji nowej generacji procesorów Intel Xeon. O ile więc trzeba do tych rewelacji podejść z przymrużeniem oka, o tyle można je uznać za „prawdopodobne” i „wiarygodne”. 

Zapowiedź Windows 12 to tylko kwestia czasu?

Zgodnie zresztą z przyjętym przez Microsoft planem wydawniczym, premiery nowej „dużej” wersji systemu powinniśmy doczekać się już w przyszłym roku. Teoretycznie może to być większych rozmiarów aktualizacja „Jedenastki”, ale coraz więcej wskazuje jednak na to, że będzie to Windows 12. Według ostatnich doniesień, „Dwunastka” wykorzysta potencjał drzemiący w sztucznej inteligencji, odmieniając to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z komputerem. Według innych pogłosek natomiast będzie to pierwszy w pełni chmurowy system Microsoftu. 

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak tylko skupić się na teraźniejszości. A warto – szczególnie, że dopiero co światło dzienne ujrzała aktualizacja Moment 2, dzięki której Windows 11 zyskał kilka świetnych nowości, między innymi chatbota w systemowej wyszukiwarce, karty w Notatniku i widżety „z zewnątrz”. 

Źródło: The Verge, TechRadar, WinAero, informacja własna

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  8
  ale gonią z cyferkami windowsów :) jak tak dalej pojdzie to moment i się dorobią windows95 :)
  • avatar
   antytalent
   4
   Jeszcze nie dopracowali jednego gniota i już wydadzą następny.
   • avatar
    PerfectDAY
    3
    Ciekawe jak będzie wyglądał i działał. Oby tego systemu nie spartolili.
    • avatar
     brettsinclairdannywilde
     2
     To chyba normalne, jeżeli wypuszcza się nowy sprzęt to robi sie go 'na przyszłość' i robi się to w kooperacji z producentami softu, a nie żeby był kompatybilny tylko wstecznie. Przecież opracowanie sprzętu jak i oprogramowania trwa jakiś tam dłuższy czas i temu służą właśnie różne wczesne prebuildy softwaru. Gdyby było inaczej w momencie premiery często dostawalibyśmy bezużyteczny złom, który nie byłby w stanie prawidłowo działać z niczym co aktualnie jest na rynku.
     • avatar
      mcgrah
      1
      Ten może być dobry, wg zasady systemów Microsoftu SHIT-NOSHIT-SHIT-NOSHIT....
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Doganiają pomału macOS w cyferkach, ale do Chrome i Firefoksa są jeszcze daleko w polu :P
       • avatar
        duzers
        0
        Czy to będzie to samo gowno tylko w innych kolorach?
        • avatar
         piomiq
         -1
         I znów nie dokończą jednego i wydadzą kolejny.....
         Przypomnę tylko ten nieszczęsny tryb ciemny, który nawet w pięcio czy sześcio letnim Windows 10 nie jest skończony, nie mówiąc o Windows 11.
         • avatar
          piomiq
          -1
          W numerkach Microsoft chce chyba dogonić Chrome i Firefoxa.... :P
          • avatar
           uwolnicbarabasza
           -2
           >Teoretycznie może to być większych rozmiarów aktualizacja „Jedenastki”, ale coraz więcej wskazuje jednak na to, że będzie to Windows 12.

           W zasadzie jedyna różnica pomiędzy tymi dwiema rzeczami to tylko numerek xD
           • avatar
            cjs48
            0
            Wg wcześniejszych założeń to miał być system oparty na chmurze. W czasie, gdy o nim zaczęto mówić głośno. Końcówka ostatniego roku przyniosła nieco zmian i udostępniła wersję roboczą SI szerszej publiczności. Tym samym zmieniły się plany odnośnie samego systemu, który będzie zaimplementowany z SI. Nie tylko Microsoft bo hype jest na całym świecie. Firmy zaczynają masowo wprowadzać bądź w niedługim czasie wprowadzą takie właśnie rozwiązania.
            • avatar
             Bywalec2
             0
             Jeżeli w Windows 12 zastosują sztuczną inteligencję, która będzie jak prawdziwy asystent to wreszcie możemy zobaczyć małą rewolucję.
             • avatar
              Quenser
              0
              Ja też potwierdzam że windows 13 wyjdzie. Kiedyś....
              • avatar
               iSkuLL
               0
               To było do przewidzenia, tak samo było z Windows 7 potem 8 który był 2 lata i od razu była aktualizacja na 10. To samo jest z 11 która jest po prostu słaba i następny będzie 12 za rok.
               • avatar
                celorum
                0
                Dobrze, ale kiedy wydadzą wreszcie czytelny i ładny windows? 95, 98, ME, XP, Vista, Win7 wyglądają ładnie i czytelnie. Natomiast każdy kolejny to coraz większa pokraka. Skoro coraz więcej GB zajmują i coraz więcej RAM, to czemu ich wygląd jest tak tragiczny? Wygląd 10 jest jak 3.11. Kiedy będzie renesans?