Systemy operacyjne

Windows 7 Beta już w grudniu?

przeczytasz w 1 min.

Zgodnie z tym co podaje ZDNet, anonimowe lecz zbliżone do Microsoftu źródło twierdzi, że pierwsza wersja beta systemu operacyjnego Windows 7 zostanie udostępniona jeszcze w tym roku – dokładnie w połowie lub pod koniec grudnia. Udostępnienie bety Windows 7 może wydawać się prawdopodobne.Sesje techniczne poświęcone następcy Visty zaplanowane są już na październikową konferencję Professional Developers Conference, jak i na Windows Hardware Engineering Conference, która odbędzie się w listopadzie. Wtedy Microsoft nie będzie jednak rozdawać testowych komplikacji uczestnikom.

Niewielka grupa wybrańców już teraz bierze udział w pracach nad Windows 7. Jak dotąd gigant z Redmond wydał dwie wersje systemu (Milestone 1 i Milestone 2), a przygotowywania do udostępnienia Milestone 3 właśnie chylą się ku końcowi. Jeśli w grudniu pojawiłaby się wersja beta, pełnej wersji Windows 7 moglibyśmy oczekiwać jeszcze w 2009 r. – konkretnie pod koniec, także w grudniu. Niemniej jednak nie byłoby żadnym zaskoczeniem, jeśli Windows 7 trafiłby do sprzedaży na początku 2010 r.

Trzeba więc zadać sobie pytanie: kiedy Redmond zdecyduje się na szerszy program beta lub nawet publiczną betę? Najprawdopodobniej otwarcie programu beta nastąpi dopiero wtedy, gdy system będzie oferował już wszystkie niezbędne funkcje, łącznie z wbudowaną przeglądarką internetową Internet Explorer 8, odświeżonym Windows Media Center, być może nowym-lepszym bocznym paskiem narzędziowym, jak i udoskonalonymi aplikacjami rodzaju WordPad czy Paint.

Dziennikarz z TG Daily.com wspomina, że wiele osób jest sceptycznie nastawionych co do zapewnień Microsoftu, że system Windows 7 będzie uruchamiał się zaledwie 15 sekund. Przy obecnych technologiach mainstreamowych (czyli dla odbiorców masowych, bo przecież dla nich jest tworzony Windows) i urządzeniach, które trafią na rynek nawet w ciągu najbliższych dwóch lat, raczej niemożliwie jest uzyskanie tak krótkiego czasu ładowania OS-u. Jednak jeśli rozwiązania typu Intel Turbo Memory staną się bardziej popularne, moglibyśmy już oczekiwać oprogramowania w znaczącej mierze wykorzystującego możliwości tej technologii. Turbo Memory występuje obecnie w wielu laptopach – w komputerach stacjonarnych popularność tego rozwiązania jest praktycznie żadna.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  do tej pory nie naprawili Visty , tyle czasu robili latke SP1 , ten nowy system pewnie bedzie wymagal teraz 4GB ram min. xD skoro sam IE8 z 10 okienkami jest w stanie zjesc 400 ramu xD czuje ze XP bedzie jeszcze standardem przez wiele lat :-)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Hahaha i dlatego trzeba zacząć interesować się Linux'em :)
   Myślicie dlaczego Microsoft robi już inny system niż Windows (jest artykuł w serwisie) ?? Vista to ogromne wymagania, dobre XP już rozpracowane przez hakerów, 7 ma być ponoć rewolucja ale nie czas na opinie :) A Linux ma się coraz lepiej ! Widać MS się tego boi i zrobi wszystko żeby w najbliższej przyszłości pozostać na topie :) Takie jest moje zdanie :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie ma to jak standardowy XP... ;p
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     OMG! kolejna tragedia.
     • avatar
      0
      Myślę, że jak dobrze zoptymalizują kernel NT 6.0, to może nie być źle... Bardziej boję się "rewolucyjnych" zmian w kwestii interfejsu użytkownika... Wielu użytkowników ma problemy z przyzwyczajeniem się do Visty (po XP) i mogą nie znieść kolejnych zmian.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Tesz mi się wydaje że Microsoft najbardziej obawia się właśnie Linux'a. Już teraz takie Ubuntu jest lepsze nie tylko od xp,ale i od najlepszych funkcji Visty. Szybkie uruchamanie,coraz wiecej wolnych standardów, wiecej natywnych programów, programy z Windows Przez Wine i zaawansowane gierki 3d z Windows np.Call of Duty 4 i stabilnośc rodem z Makintosza, tego się obawia...