Oprogramowanie

Odzyskiwanie plików w Windows 10 właśnie stało się prostsze

przeczytasz w 1 min.

Windows File Recovery to darmowy program do odzyskiwania danych na Windows 10, który może być ratunkiem, gdy przez przypadek usuniemy plik z komputera albo też zniknie on z dysku z innego powodu.

Windows File Recovery to narzędzie, na które czekaliśmy. Wprawdzie już teraz istnieją płatne i darmowe programy do odzyskiwania danych, ale raz, że nie są one doskonałe, a dwa – nie każdy z nas jest w stanie zaufać ich producentom. Microsoft tymczasem to firma, której można nie lubić, ale do której w dużym stopniu można mieć zaufanie. Ważniejsze jednak jest to, że to ona stworzyła też Windows 10, więc kto jak nie ona ma wiedzieć, jak najskuteczniej odzyskać usunięte z tego systemu pliki.

Windows File Recovery to darmowy program do odzyskiwania danych z dysku na Windows 10

Ten praktyczny, stworzony przez Microsoft programik jest dostępny za darmo, a znajdziemy go konkretnie w sklepie Microsoft Store. Przyda się, gdy przez przypadek usuniemy jakiś plik albo też w wyniku awarii czy infekcji stracimy część zapisanych na komputerze danych. To narzędzie pomoże nam odzyskać dokumenty, zdjęcia czy filmy, które (przed usunięciem) były zapisane na dysku naszego peceta, a nawet na pendrivie, dysku zewnętrznym czy karcie pamięci SD

Winfr screen

Windows File Recovery (który w systemie będzie widniał jako winfr.exe) obsługuje cztery popularne systemy plików: NTFS, FAT, exFAT i ReFS. Jeśli zaś chodzi o pliki, jakie może odzyskać, to są to przede wszystkim te z rozszerzeniami JPEG i PNG, MP3 i MP4, ZIP czy PDF oraz wszystkie dokumenty pakietu Office, a więc między innymi DOCX, XLSX i PPTX. 

Pobierz Windows File Recovery na Windows 10 (download) – za darmo

Aby skorzystać z tego narzędzia, musisz mieć na komputerze Windows 10 w wersji 2004 (a więc z zainstalowaną aktualizacją z maja 2020 roku). Jeśli spełniasz ten wymóg, to już teraz pobierz Windows File Recovery z Microsoft Store

Gdy już zainstalujesz ten programik, to łatwo uruchomisz go z poziomu wiersza poleceń, wpisując po prostu winfr.

Źródło: Microsoft, MSPowerUser, Bleeping Computer, The Verge, informacja własna

Czytaj dalej o Windows 10: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  7
  Nie ma wersji portable, trochę kiepsko jak na program do odzyskiwania danych.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   odzysk plików to jedno, za to kompletnie przestarzały i ciągle łatany NTFS i niedoszły ReFS to drugie. szkoda też że wbudowany defragmenter jest tak ekstremalnie ubogi, poza tym nie potrafi robić w trybie offline aby zdefragmentował wszystko, np. plik hibernate i swap. to są kolejne zaniedbania MS.

   a gdzie snapshotowanie FS ? albo odpowiednik LVM ? tak w ogóle mogliby wreszcie bezpośrednio zaadaptować w windowsie LVM i byłoby po problemie. ale gdzie tam...... LVM jest o tyle fajny, że bezpośrednio w nim mogliby wydzielać przestrzenie na swap i hibernate bez zbędnych kolizji z głównym FS.