Filmy / seriale / VOD

Piotr Adamczyk w roli badacza historii w intrygującym thrillerze

przeczytasz w 2 min.

Wrobiony to polski thriller z międzynarodową obsadą. Sporo tutaj znanych nazwisk, historia też dość intrygująca, a czy przełoży się to na dobre widowisko przekonamy się już wkrótce.

Śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga

Piotr Adamczyk miał ostatnio swoje pięć minut z uwagi na rolę w serialu Hawkeye. Nie bezpodstawne byłoby jednak stwierdzenie, że to jego kolejne pięć minut, bo w końcu mówimy o obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych rodzimych aktorów. Absolutnie nie narzeka na brak zajęć, a jednym z najnowszych projektów, do jakich został zaangażowany jest thriller Wrobiony.

Wcieli się w Dominika, badacza historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, którego czeka podróż do Włoch w celu zbierania materiałów na temat życia malarza Caravaggia. Nie będzie to jednak jedna z wielu podobnych wypraw, na miejscu okaże się, że doszło do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości wspomnianego artysty. Czy wiązało się to z cennym, uznawanym za zaginiony obrazem? Czy warto kontynuować jego poszukiwania skoro za rogiem czai się włoska mafia, a mocno (za mocno) zaangażowana w całą sprawę wydaje się również policja i tajemnicza Sylvia?

„Odsłaniając kolejne fakty na temat życia wybitnego malarza, łatwo tracimy orientację, co jest prawdą, a co mistyfikacją. Im głębiej szukamy, tym bardziej błądzimy. Zaś to, w co uwierzymy, zmienia znaczenie w zależności od punktu widzenia, który przyjmiemy. Tak właśnie ewoluują bohaterowie filmu. Wrobiony to podobne obrazom Caravaggia studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem.” - Piotr Smigasiewicz, reżyser i autor scenariusza filmu

Wrobiony - zwiastun

Sporo znanych nazwisk w obsadzie i ekipie

Wrobiony jest przedstawiany także jako polska produkcja z międzynarodową obsadą. Poza Piotrem Adamczykiem w filmie wystąpią Daniel Olbrychski, a zza granicy między innymi Alessandra Mastronardi (Specjalista od niczego, Nieznośny ciężar wielkiego talentu), Luca Calvani (Zakochani w Rzymie), Torsten Voges (Big Lebowski) i Gedeon Burkhard (Bękarty wojny).

Znane nazwiska można znaleźć również w pozostałej części ekipy, dla przykładu za zdjęcia odpowiedzialny był Arkadiusz Tomiak, a muzykę skomponował Paweł Mykietyn. Obydwaj mają w CV po dwa Orły - nagrody przyznawane przez Polską Akademię Filmową.

Kiedy premiera filmu Wrobiony?

Nie mówimy tu o produkcji, która była do tej pory szczególnie mocno promowana, być może nawet niektórzy słyszą o niej po raz pierwszy. Na premierę nie trzeba będzie jednak długo czekać, bo zainteresowani otrzymają szansę na wizytę w kinie jeszcze w tegoroczne wakacje. Wrobiony ma zadebiutować 19 sierpnia.

Źródło: KinoSwiatPL

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  1
  Adamczyk gra w hbo i apple... Oby mu sie krecilo, bo nie czesto polacy moga popracowac w prime productions. Platige z Wiedzminem... Oby jak najwiecej bo mamy talenty :)
  • avatar
   zack24
   0
   Świetnie. W polandii grał ostatnio same głupkowate role w tym samym stylu, i chłop by się zmarnował.
   • avatar
    pawluto
    -1
    Polskie filmy i seriale omijam z daleka - nudzą mnie !
    • avatar
     kabat
     0
     Fajne, taki trochę nasz kod da Vinci ^^
     • avatar
      Rysiu54
      0
      Zapowiedź dobrze się prezentuje, Adamczyk ostatnio zaskakuje mnie pozytywnie więc chętnie przejdę się do kina na seans!
      • avatar
       kaktus
       0
       Bardzo dobrze dobrana obsada, sama fabuła też zapowiada się bardzo intrygująco. Ogólnie polskie filmy lubię i coś czuję, że ten będzie w czołówce nowszych produkcji.
       • avatar
        Quickexe
        0
        Adamczyk dostał ekstra rolę, podoba mi się ten wszechobecny mroczny klimat, film ma duży potencjał wybić się jeszcze wyżej :)