Konsole do gier

Xbox One chyba nie wyjdzie już z cienia PlayStation 4

przeczytasz w 1 min.

Konsola przygotowana przez Microsoft znalazła około 18 milionów nabywców. Na tle PlayStation 4 wypada to dość blado.

Xbox One

Największym problemem Xbox One od samego początku zdaje się być niezwykle silna konkurencja w postaci PlayStation 4. W świetle doniesień z ostatnich dni można pokusić się o stwierdzenie, że Xbox One nie wyjdzie już z cienia platformy japońskiego producenta, przynajmniej jeśli sukces konsol mierzyć liczbą sprzedanych egzemplarzy.

Sony pochwaliło się ostatnio, iż PlayStation 4 trafiło już do ponad 35 milionów graczy. Niemal każdy domyślał się, że w przypadku Xbox One wynik będzie zdecydowanie niższy i najprawdopodobniej tak właśnie jest.

Wygląda bowiem na to, że sprzedaż Xbox One sięgnęła do tej pory około 18 milionów egzemplarzy. Nie jest to wprawdzie informacja oficjalna, ale z 200 milionów aktywacji systemu Windows 10 to właśnie około 18 milionów wygenerowano z poziomu omawianej konsoli.

Nawet jeśli nie są to dane prosto od producenta, przedstawiona liczba bliska jest zapewne rzeczywistości. Być może wkrótce Microsoft poda oficjalne dane, niemniej na tle osiągnięć Sony raczej nimi nie zaimponuje.

Źródło: segmentnext

Komentarze

111
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Moim zdaniem Microsoft przegrał jeszcze zanim wyszła kosnola. Wtedy właśnie panowała wielka niechęć do zapowiadanego obowiązku stałego połączenia z internetem, braku wersji bez kamery, DRMów itd. Microsoft niby zmienił zdanie przed premierą konsoli ale niesmak pozostał co z resztą widać. No i sam fakt tego dziwnego rozłożenia dat premier na świecie na pewno zmusił wielu graczy do zakupu jedynej dostępnej konsoli na ich rynku - PS4.
  • avatar
   Adios6293
   5
   Z jednej strony to dobrze bo nastepca X1 bedzie napewno duzo mocniejszym sprzetem :)
   • avatar
    oxygen3
    2
    Xbox One nie wyjdzie już z cienia PlayStation 4, tak jak i PlayStation nigdy nie wyjdzie z cienia PC....
    • avatar
     Satanski
     1
     Ubaw po pachy z tych komentarzy :-D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Sprzedało się ponad 19mln konsol, a nie 18mln, a to jest różnica. Dlaczego pobieracie dane o sprzedaży ps4 i XO z różnych serwisów? Ten sam błąd jest na ppe...
      • avatar
       Pietrrokov
       0
       Przeczytałem te wszystkie wypociny i aż głupio się robi widząc sprzeczki gimbusów czyja łopatka jest większa. Czy Xbox czy PS to i tak nie ciągnie płynnie gier i macie problemy z kompatybilnością, jedyne prawdziwe granie to na PC, możecie sobie kupić sprzęt który pociągnie każdą grę, a gry z Xboxa i tak wychodzą prędzej czy później na PC.
       • avatar
        PrezesMF
        0
        Ogólnie jakoś słabo wygląda obecna generacja konsol, gdyż wychodzi na to, że gry minionej dekady spełniają ówczesne standardy "gejmplejowe" i wszystko kroczy powolnie. Oby następna generacja konsol, była w pełni wstecznie kompatybilna z obecną, a nie kolejne re-mastery, re-masterów tylko że w 4K 30 FPS, mnie tam 4K nie potrzeba, ale ładnie na papierze wygląda i znając producentów pokuszą się.

        Reasumując, xbox one nie wyjdzie z cienia ps4
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Najwięcej na Xbox one narzekają ludzie którzy go nie mają, ja np. mam obie konsole i Xbox nie odstaje w wielu miejscach jest lepszy w innych gorszy ale nie można go nazwać słabszą konsolą.
         • avatar
          Konto usunięte
          -1
          Nic dizwnego, ps4 ma lepsze gry, o 50% wieksza moc, zbliżona cene(wcześniej ps4 było tańsze). Jedyny racjonalny wybór miedzy dwoma konsolami to ps4.
          • avatar
           chrisu1982
           -2
           wszystko kwestia tytułów, póki co przyszłość PS4 wygląda znacznie lepiej
           ps. nie zmienia to faktu, ze Forzy czy Gearsów to zazdrościć może każdy, bo to perły pełną gębą
           • avatar
            prime27pl
            -5
            Czas pokarze .
            • avatar
             danio1611
             -6
             M$ miał świetną okazję na ożywienie X1 przy kompatybilności wstecznej z X360. Ale nie, trzeba jeszcze raz kupić grę. Sami tego chcieli.
             • avatar
              pycipro
              -21
              Z cienia to nie wyjdzie PC ;xx i swoim batmanem 10fps. ;xxx