Konsole do gier

Xbox One bez napędu Blu-ray? Mało brakowało

przeczytasz w 1 min.

Ostateczna decyzja podjęta została bardzo późno, bo mniej więcej w połowie 2013 roku.

Xbox One konsola Blu-ray

Przed premierą konsol nowej generacji pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat ich wyglądu i specyfikacji. W przypadku Xboxa One jedną z bardziej rozwijanych kwestii było to, czy platforma Microsoftu zostanie wyposażona w napęd Blu-ray. Ostatecznie znalazł się on w konsoli, ale okazuje się, że plotki na temat jego absencji nie były bezpodstawne.

Phil Spencer w ostatnim wywiadzie ujawnił, iż wszyscy tworzący nową konsolę bardzo długo zastanawiali się, czy powinna ona zostać wyposażona w napęd optyczny. Dowiedzieliśmy się też, że ostateczna decyzja podjęta została bardzo późno, bo mniej więcej w połowie 2013 roku.

"Prowadziliśmy naprawdę wiele dyskusji, czy powinniśmy mieć napęd optyczny w Xbox One, czy też zrezygnować z niego i zaoferować sprzęt bez napędu. Przyjrzeliśmy się dokładnie łączom internetowym i rozmiarom gier, po czym stwierdziliśmy, że brak napędu mógłby być dla wielu problemem. Ostatecznie zdecydowaliśmy zatem, i myślę, że była to słuszna decyzja, umieścić napęd Blu-ray w konsoli, by ludzie mogli szybko i łatwo zainstalować dużo treści."

Wydaje się, że w tym przypadku trzeba się z Microsoftem zgodzić. Brak napędu w konsoli chyba nie zwiększyłby jej atrakcyjności.

Źródło: vg247, edge-online

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  15
  Jeśli miał bym wybierać konsole to i tak brał bym PS4
  • avatar
   Patrick.
   1
   No ja pier**le niewiele brakowało !
   • avatar
    mardun
    1
    A najśmieszniejsze jest to, że instalacja gier z napędu trwa nawet do 2 godzin. Nie tak rzadko spotykane osiedlówki 100mb w Polsce poradziłyby sobie z przesłaniem 40GB w nieco ponad godzinę.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     bez napędu dobre wtedy do Billa Getsa bym dzwonił żeby mi zainstalował grę.
     • avatar
      Snake73
      1
      Nie chcieli napędu czyli szukali oszczędności. Brak napędu powoduje że nie trzeba tłoczyć płyt, drukować okładek itp. Poza tym nie jestem pewien ale czy to nie Sony jest właścicielem patentu bd i od każdego zamontowanego napędu nie pobiera opłat licencyjnych? Czyli montując bd w x1 dokładają kasę dla konkurencji.
      • avatar
       Sir R
       0
       Konsola bez napędu wydaje mi się, że nie miałaby większego sensu. Patrząc na prędkość łącz na świecie aż tak różowo nie jest jakby się mogło wydawać. Ja sam do niedawna siedziałem na 512 Kb/s, bo innej opcji nie było. Ciekawe jakbym miał pobrać grę co waży ze 30 GB? Na szczęście te czasy minęły-12 MB/s, gdybym mieszkał 2km bliżej dostawcy miałbym 75MB/s w tej samej cenie... Dodatkowo dziwnie wzrastają pojemności gier (patrz seria CoD). Do tego dochodzą limity na Gb pobranych plików... Dla niektórych więc jedyną opcją jest płytka z grą ze sklepu.
       • avatar
        irondick
        -2
        A tusku obiecał, że będzie lepiej... co jak wiecie oznacza, że będzie gorzej.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         szkoda :(
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Dobre i to ; http://plurl.pw/4TgO