Kontrolery do gier

Nie chcesz rozstawać się ze swoimi kontrolerami? Microsoft zaprasza po Xbox Series X

przeczytasz w 2 min.

Microsoft od dłuższego czasu podkreśla, że wsteczna kompatybilność Xbox Series X będzie wyglądała imponująco nie tylko w przypadku gier, ale też akcesoriów. Właśnie o tym przypomniał, w nieprzypadkowym momencie.

Pady z Xbox One zadziałają na Xbox Series X

Sony ostatecznie wyjaśniło, jak będzie wyglądać współpraca DualShock 4 z PlayStation 5 i okazuje się, że gracze muszą być przygotowani na zauważalne ograniczenia. Microsoft szybko pokusił o odpowiednią kontrę i zaproszenie graczy do siebie. Xbox Series X będzie cechował się pełnym wsparciem kontrolerów z Xbox One.

I celowo pada tutaj określenie mówiące o kontrolerach, a nie jednym konkretnym padzie. Na nowej konsoli przygotowanej przez Microsoft można będzie korzystać nie tylko z jego oficjalnych kontrolerów do Xbox One, ale również z tych, które przygotował Scuf. I to we wszystkich grach.

Nowy pad również będzie bardzo funkcjonalny

Podobnie sytuacja wygląda w drugą stronę. Mając pada z zestawu z Xbox Series X można będzie podłączyć go również do innych urządzeń. I tu lista jest pokaźna. Obejmuje nie tylko wszystkie konsole Xbox One, ale też komputery czy urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS.

Microsoft ma nad Sony przewagę? A może jest odwrotnie?

Argumentując swoją decyzję Sony podało, iż chce, aby w nowych grach można było wykorzystać elementy wprowadzane przez DualSense, których jest faktycznie całkiem sporo. Pad do Xbox Series X również róźni się od swojego poprzednika, ale chyba nieco mniej niż w przypadku Sony. Fani obydwu obozów mają zatem spore pole do dyskusji na temat tego, który z producentów wypada tu lepiej.

Źródło: Xbox

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  4
  I to jest to co wspomnialem w poprzednim artykule - MS przespał termat zwiazany z wprowadzeniem nowych ficzerów do swoich padów bo Sony zdążyło opatentować cześciowo sporo elementów heptyki.
  Teraz MS stara się z tego zrobic ... ficzer ze nie wprowadził żadnych nowych ficzerów :)

  Sporo osób narzekało na stare pady i nowe w XBS mają już wiele poprawek (jak chocby poprawiony D-pad) więc to jest jakis krok do przodu chociaż.
  • avatar
   raffal81
   0
   Nie dziwie się, pad od xboxa to ciągle to samo, pad od Sony to już nowość względem PS4, ja nie zamierzam grać starymi padami na nowej konsoli :D Na PS4 też nie grałem padami od PS3 ;]