Kontrolery do gier

DualShock 4 zadziała na PlayStation 5, ale będzie mocno „upośledzony”

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Myślisz o zakupie PlayStation 5, a jednocześnie chciałbyś nadal korzystać z akcesoriów przygotowanych pod kątem obecnej generacji. Będzie to możliwe, ale w ograniczonym zakresie.

Kompatybilność DualShock 4 z PlayStation 5. Sony rozwiewa wątpliwości

Kwestia wstecznej kompatybilności to wbrew pozorom często poruszany temat. Nie tylko w kontekście gier, ale również sprzętu. Japoński producent właśnie odpowiedział na pytania nurtujące wielu graczy. Korzystanie z akcesoriów dedykowanych PlayStation 4 na PlayStation 5 będzie możliwe, ale trzeba mieć świadomość istotnych niedogodności.

Najważniejszy wydaje się pad DualShock 4. Jak się okazuje, można będzie podłączyć go do nowej konsoli, ale zadziała tylko z grami uruchamianymi we wstecznej kompatybilności, czyli tymi, które powstały na PlayStation 4. Z nowymi tytułami już nie. Biorąc pod uwagę spore zmiany wprowadzane przez DualSense, trudno dziwić się takiemu obrotowi spraw, chociaż w jakiejś liczbie rozczarowani zapewne się pojawią.

„Uważamy, że gry na PS5 powinny wykorzystywać nowe możliwości i funkcje, które wprowadzamy na tę platformę, w tym funkcje nowego kontrolera bezprzewodowego DualSense.”

Akcesoria z PlayStation 4 na PlayStation 5. Poza padem jest już lepiej

Jeśli chodzi o zestawy słuchawkowe Platinum i Gold, a także zestawy słuchawkowe innych firm (podłączane przez port USB lub gniazdo audio) to mają one działać na PlayStation 5 jedynie z wyłączeniem towarzyszącej im aplikacji.

Pełna kompatybilność obejmie kierownice oraz pozostałe kontrolery, w tym PS Move. W przypadku PlayStation Camera wymagany będzie specjalny adapter, ale posiadacze PS VR mają otrzymać go bez dodatkowych opłat.

Źródło: Sony

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ziomboy451
  Jak to się mówi. A no coś kojarzę było przy temacie fify, że gracze głupi bo kupują to samo co roku. A widzę Sony ewenement zmusza nas do kupienia nowego pada tzn. do każdej konsoli jest i tak pad, ale np. przy grach na więcej niż 2 osoby trzeba się liczyć z tym, że $ony to korpo i ma w dupie ludzi tylko zysk.
  7
 • avatar
  heli_plock
  BUAHAHAHAHAHAHAHAAH
  3
 • avatar
  kitamo
  Nie bardzo rozumiem narzekania - konsola bedzie sprzedawana z kontrolerem lub z dwoma wiec po co ktos ma do niej kupowac kontroler od ps4?
  Jak juz bedzie mial dokupic to dokupi taki od ps5.

  Kontrolery z ps3 nie działały na ps4 tez i jakos nikt nie narzekał.
  Wiele innych akcesoriów również.
 • avatar
  piotreeeek
  Sony jak zwykle sika ludziom na twarz i wmawia że to deszcz.
  -4