Konsole do gier

Xbox Series XS nową konsolą szykowaną przez Microsoft?

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Dopiero co na rynku pojawiły się konsole Xbox Series X, Xbox Series S i PS5, a więc gracze o kolejnych platformach nie myślą. Co innego producenci.

Złożono wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego Xbox Series XS

Microsoft póki co pokusił się o złożenie wniosku dotyczącego zastrzeżenia znaku towarowego Xbox Series XS. Wpłynął on do odpowiedniego urzędu, a mianowicie United States Patent and Trademark Office. Przejście odpowiedniej procedury sprawi, że nikt nie zabierze producentowi wyłączności na posługiwanie się owym znakiem, czy jak kto woli nazwą konsoli, bo właśnie z takim sprzętem jest powiązany. Bez zaskoczenia zresztą.

Xbox Series XS

Microsoft pracuje nad kolejną konsolą, ale nie musi nazwać jej właśnie tak

Za wcześnie na takie spekulacje? Osobom, którym przyszło to na myśl wypada przypomnieć wywiad, jakiego jeszcze w październiku udzielił Phil Spencer. Przyznał wtedy, że poza Xbox Series X, Xbox Series S planowana jest także jeszcze jedna konsola. Nie padły wtedy jakiekolwiek konkrety i zapewne jeszcze przez dłuższy czas się to nie zmieni. Nieoficjalnych doniesień za wiele nie było, bo na obecnym etapie nie wydaje się to też najbardziej istotny temat. Póki co producent musi martwić się dostępnością Xbox Series X, bo na niektórych rynkach to spory problem.

Można typować, że kolejna konsola będzie czymś pomiędzy Xbox Series X i Xbox Series S, jeszcze wydajniejszym sprzętem niż Xbox Series X, ale może okazać się też urządzeniem ukierunkowanym na usługi chmurowe. Czy nazwa Xbox Series XS byłaby sensowa? Niektórzy twierdzą, że Microsoft i tak ma w tej kwestii spory bałagan, więc nie byłoby to szczególnym zaskoczeniem. Przypominają przy tym, że były osoby, które zamiast zamówienia w przedsprzedaży Xbox Series X kupiły... Xbox One X.

Źródło: uspto.report, @AndrewAlerts

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kuciem
  Biedni konsolowcy, niedlugo bedzie wiecej konsol do wyboru niz mozliwosci zlozenia PCtow.
  I do tego jeszcze gry... nie dosc ze beda gorzej zoptymalizowane to jeszcze beda drozsze.
 • avatar
  sn00p
  Biedny ten Microsoft. Z jeden j strony mają potężny budżet i możliwości. Niestety z drugiej strony jest SONY które mimo proroczych wróżb miało być pogrążone w walce o klientów a w rzeczywistości radzi sobie jak nigdy wcześniej :)
 • avatar
  kitamo
  Bedzie Xbox Series X ale bez napędu bo juz teraz zauwazyli jakim strzałem w kolano było zrobienie Ski a brak zapewnienia sobie modelu który po prostu bedzie czystym digitalem.
  -3
 • avatar
  piccardo
  Hmmm... M$ się nie uczy lub pracują tam ludzie z pustymi głowami .... Konsola = gry , M$ gier nie ma to nigdy nie wygra tyle i aż tyle...
  -3
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  Może w końcu Microsoft wyda konsolę dla ....... Graczy :D

  A tak na serio, skoro do konsoli można już podłączyć mysz i klawisze, to mogliby wreszcie umożliwić odpalanie sprawdzonych aplikacji dla Windows10. Konsola to całkiem fajny kawał sprzętu, szkoda go marnować z powodu pazerności na DRM