Gadżety

Nadciąga Xiaomi Mi Band 6 - na te trzy nowinki czekamy

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że opaska Xiaomi Mi Band 6 zaoferuje znacznie więcej niż jej poprzedniczka. Choć wciąż nie będzie to urządzenie kompletne, coraz mniej będzie mu do tego miana brakować.

Trzy powody, by zainteresować się Xiaomi Mi Band 6

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat Xiaomi Mi Band 6(o kodowym oznaczeniu XMSH15HM). Jeśli się potwierdzą, to będziemy mogli mówić o dużym kroku naprzód. I od razu musimy zejść na ziemię, bo wśród nowości nie będzie najpewniej modułu NFC do płatności zbliżeniowych – ten (tak jak w przypadku Mi Band 5) wciąż będzie zarezerwowany dla Chińczyków. To jednak, co będzie, również można rozpatrywać w kategorii wielkich rzeczy. 

Mówi się o trzech istotnych nowościach. Są to: 

 • jeden: monitor SpO2, czyli pulsoksymetr – pozwala na mierzenie poziomu natlenienia krwi, istotnego ze zdrowotnego punktu widzenia, 
 • dwa: większy wyświetlacz, dzięki któremu więcej treści będzie widocznych od razu, co powinno pozytywnie wpłynąć na wygodę i przede wszystkim… 
 • trzy: wbudowany moduł GPS, umożliwiający precyzyjne monitorowanie aktywności na świeżym powietrzu oraz zapisywanie pokonanych tras. 

Xiaomi Mi Band z GPS? To byłoby coś. Ale nowinek ma być więcej

Szczególnie ten ostatni element jest wyczekiwany przez użytkowników, więc jego pojawienie się na pewno zostałoby przyjęte bardzo pozytywnie. Co więcej, najprawdopodobniej lista zmian i nowości jest znacznie dłuższa. Mówi się choćby o odświeżonym interfejsie, aplikacji Pomodoro (do efektywnej pracy) oraz zwiększeniu liczby trybów sportowych z 11 (w „piątce”) do 30. Wśród nowych mają pojawić się: koszykówka, kickboxing czy zumba. 

A jaką nową funkcję ty najbardziej chciałbyś zobaczyć w opasce Xiaomi Mi Band 6?  

Źródło: NotebookCheck, XDA-Developers, Gizmochina informacja własna. Na zdjęciu: Xiaomi Mi Band 5

Czytaj dalej o opaskach fitness: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adamgr
  3
  Mam band Xiaomi i band Huawei. Oba w podstawowej wersji bez GPS.
  Xiaomi przy nim to taka zabawka ze straganu.
  A ten pasek to już w ogóle jakaś kpina i żenada.
  • avatar
   matikiller
   2
   Taaa. To samo pisali przy 4 i przy 5. A tam nawet pisali o NFC. Powiem tak. Póki nie ma premiery, to wszystkie te plotki są totalnymi bzdurami.
   • avatar
    Ahura
    1
    Ja tam nie czekam.
    • avatar
     taki jeden
     0
     Eksport pulsu i kroków do pliku .fit. Do puki tego nie ma to jest to zabawka.