Karty graficzne

Pokazali chińską kartę graficzną na zdjęciach. Nie chcecie jej oglądać…

przeczytasz w 1 min.

Nie tylko Nvidia i AMD! Z kartami graficznymi kombinują też inni producenci – w tym chińska firma Zhaoxin, która przygotowuje modele z rodziny Glenfly.

Ostatnio pisaliśmy o wynikach wydajności modelu Zhaoxin Glenfly Arise 1020, który (lekko mówiąc) nie imponował osiągami. Wygląd karty był dla nas tajemnicą, ale ostatnio w sieci pojawiły się fotki bardzo podobnego modelu.

Chińska karta Zhaoxin Glenfly Arise GT10C0 na zdjęciach

Na chińskim forum Bilibili pojawiły się zdjęcia modelu Zhaoxin Glenfly Arise GT10C0. Trzeba przyznać, że karta wygląda... dosyć skromnie (niektórym pewnie przypomina najsłabsze modele Nvidii i AMD sprzed kilkunastu lat).

Zhaoxin Glenfly Arise GT10C0

Zhaoxin Glenfly Arise GT10C0

Producent zastosował niewielką, niskoprofilową płytkę drukowaną, na której zainstalowano układ graficzny Arise GT10C0 oraz cztery kości pamięci (łącznie 2 GB). Można jednak podejrzewać, że ta sama płytka jest stosowana także w wydajniejszym modelu, bo przewidziano dodatkowe miejsce na kostki pamięci.

Zhaoxin Glenfly Arise GT10C0

Do dyspozycji oddano dwa wyjścia obrazu: HDMI i VGA. Jak łatwo się domyślić, taka karta nie wymaga podłączenia dodatkowego zasilania.

Chińska karta (jeszcze) nie działa jak należy

Według źródła, karta jeszcze nie ma dedykowanego sterownika i nie działa poprawnie pod systemem operacyjnym Windows 10 (urządzenie jest rozpoznawane jako Zhaoxin VGA Bios).

Jak nietrudno się domyślić, w takim przypadku karta oferuje bardzo ograniczoną funkcjonalność (źródło wskazuje, że ma nawet problem z poprawnym odtwarzaniem filmów). Inna sprawa to to, że model Glenfly Arise GT10C0 raczej nie należy do topowych konstrukcji i nie powinniśmy oczekiwać po nim świetnych osiągów (to raczej propozycja do bardzo podstawowych zastosowań).

Jeśli jakimś cudem jesteście zainteresowani kartą Glenfly Arise GT10C0, to jest jeszcze jeden problem - na ten moment nic nie wiadomo o dostępności kart Zhaoxin Glenfly poza Chinami.

Źródło: Bilibili

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  8
  "Trzeba przyznać, że karta wygląda... dosyć skromnie"
  Zdaje się, że karta graficzna to powinna dawać dobre osiągi, a nie wyglądać jak choinka na święta, co robią niektórzy producenci, być może aby przyciągnąć w ten sposób klientów.
  Niestety, jak autor pisze, ta karta wydajnością nie powala. No to mamy pudelkowy news, że Chińczycy zbudowali brzydką kartę. My nie produkujemy żadnych kart (graficznych, muzycznych), dlaczego autor się z tego nie śmieje?
  • avatar
   antytalent
   8
   Wygląda na to że w Chinach właśnie powstał GeForce 2 MX.
   • avatar
    piomiq
    6
    "lekko mówiąc)"
    Moim zdaniem mówi się: "delikatnie mówiąc".

    Można coś dać "lekką ręką",ale "lekko powiedzieć" :/

    Słownik frazeologiczny się kłania. Poniżej wyjaśnienie dla "lekką ręką"
    "hojnie, bez zastanowienia, rozrzutnie (wydawać pieniądze) : Lekką ręką wyłożył tyle pieniędzy na nowy samochód dla niej. "
    • avatar
     HD4870
     4
     Powiew świeżości na tle obecnych 350W wyjących potworów.
     • avatar
      Dexterr
      3
      Karta wygląda w zasadzie tak samo jak Genfly Arise 1020 której wydajność odpowiada integrom z 2011!
      Więc w zasadzie dowolny dzisiejszy procesor ze zintegrowaną grafiką będzie przy tym czymś potworem wydajności :)
      • avatar
       Dzentel
       2
       pamiętam czasy gdy kupiłem swoją pierwszą kartę GeForce 256 z 32MB SDRAM jaki był zachwyt na dzielni? karta była całkiem podobna do tej, mozna było wszystkie topowe ustawienia w każdej grze wciśnąć, zasilacz w kompie miał 300W... Całość działała niemal bezgłośnie... dziś bez wykwintnego chłodzenia i zasilacza 800W nie ma co rozmawiać ani nad zachwytami na dzielni ani nad topowymi settingsami w grach...
       • avatar
        PerfectDAY
        1
        Ta karta ucieleśnia surowego ducha komunizmu. Odstaje od reszty, odrzuca wyglądem i nie działa. W sam raz na rosyjski rynek. Tam jest jej przyszły dom.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         moim zdaniem ta grafa wygląda świetnie. bez bzdurnych wodotrysków, bez plastików w których grzęźnie powietrze, bez bezsensownych ledów, bez hiper poboru prądu.

         tak, zgadza się, taka grafa to taka zapchajdziura. ale jeśli chiny chcą być niezależne, muszą mieć taką grafikę. procesory bazujące na x86 już zdaje się mają. i to wystarczy aby nie kupować niewiadomo czego z usa i europy.

         co do komputerów, to niestety usa i europa wlazły w jakiś ślepy zaułek (nie chcę tego inaczej nazywać, chociaż to się po prostu należy). sprzęt jest coraz mocniejszy, więc jest robiony soft, który jest nieoptymalny i zarzyna ten sprzęt. więc robi się sprzęt jeszcze silniejszy, więc tym bardziej soft jest jeszcze bardziej nieoptymalny, i tak w kółko.
         • avatar
          Cyprian908
          1
          Mi to wygląda jak GT 710 albo coś podobnego jeżeli ta karta wydajnościowo jest na poziomie GT 710 to nie jest taka zła. widziałem że jakiś facet porównywał tom kartę do rtx 3090 ti i się dziwił że jest 60x słabsza a to nawet nie jest karta do grania ta karta jest do komputerów biurowych tu komputer ma się poprostu uruchomić a nie wykrenczac rekordy wydajność.
          • avatar
           brudney
           -2
           Karta siedzi w budzie, nieważne jak wygląda.