Internet

Zmiany w Allegro Smart - brak limitu paczek i miesięczny abonament

przeczytasz w 1 min.

5 listopada w życie wchodzą zmiany, dzięki którym usługa Allegro Smart ma być jeszcze bardziej atrakcyjna dla wybranych grup użytkowników. Oto szczegóły.

Usługa Allegro Smart od początku budzi duże zainteresowanie – jest to bowiem ciekawe rozwiązanie dla osób, które sporo kupują za pośrednictwem tej platformy. Teraz jest nawet ciekawsze – w życie wchodzą bowiem zmiany, które warto docenić.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że znika limit paczek. Innymi słowy: korzystając z Allegro Smart można zamawiać tyle, ile się chce, a nie „tylko” 365 przesyłek rocznie. Brak tego typu ograniczeń obowiązuje przy dostawach do paczkomatów i punktów odbioru, a do końca tego roku będzie ich już prawie 20 tysięcy. Dodajmy jednak, że pozostałe limity (np. minimalna cena) pozostają.

Ciekawostką może być też pojawienie się nowego wariantu, mianowicie oferty miesięcznej. Od 5 listopada (godz. 12.00) można wykupić pakiet Allegro Smart za 8,99 zł i zamawiać produkty do woli, nie martwiąc się (przy spełnieniu standardowych warunków) o koszty wysyłki. Jest to usługa samoodnawiająca się (ale naturalnie w każdym momencie można zrezygnować z dalszego korzystania). 

Allegro Smart logo

Właściciele platformy chwalą się, że na wypróbowanie Allegro Smart już w pierwszym tygodniu zdecydowało się ponad 100 tysięcy osób, a obecnie usługa ma kilka razy więcej użytkowników. Co więcej, dynamicznie zwiększa się liczba objętych nią produktów, a „oferty oznaczone znakiem Smart! są kupowane ponad dwukrotnie częściej niż oferty bez tego oznaczenia”, jak dodaje Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju.

Oczywiście krytycy mogą argumentować, że trudno sobie wyobrazić, by ktoś miał złożyć więcej niż 365 zamówień rocznie, a abonament miesięczny wychodzi w skali roku znacznie drożej. Faktycznie jednak zwiększa się elastyczność tej usługi, która pomimo pewnych ograniczeń jest niemałą ciekawostką na polskim rynku e-commerce.

Źródło: Allegro. Foto: luxstorm/Pixabay (CC0)

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  4
  Kwota minimalna powinna wynosić 10-20zł, a nie 40. Wtedy byłoby to opłacalne.
  • avatar
   Machu95
   -1
   "miesięczne płatności za Allegro Smart! - po zakończeniu Twojego dotychczasowego okresu rozliczeniowego za Allegro Smart! będziesz mógł płacić co miesiąc 8,99 zł lub raz na rok 49 zł (opcja płatności co 6 miesięcy nie jest już dostępna)."

   Czyli na rok kasa ta sama
   • avatar
    sertiel
    -4
    do puki jest limit 40zł nie opłaca się niestety !!!
    • avatar
     jozek23
     0
     Allegro padło