SSD

Kingston SSDNow V+ 128GB

Opakowanie od dysku V+ z serii SSDNow firmyt Kingston jest jak na tak mały dysk całkiem pokaźnych rozmiarów, a to wszystko przez - tak, tak - akcesoria. Tutaj należą się firmie potężne oklaski. Dodatki są bowiem bardzo przydatne.

Producent wraz z nośnikiem zamieszcza: firmową zewnętrzną obudowę do dysku (!) w kolorze grafitowym, z wyjściem USB i diodą sygnalizującą pracę, kabel USB (niezbyt długi, ale wystarczający), ponadto kabel Serial ATA służący do podłączenia urządzenia wewnątrz obudowy PC, kabel zasilający dysk z przejściówką pozwalającą podłączyć go do pecetowego zasilacza, a do tego zestawu jeszcze dorzuca solidne metalowe przejściówki z 2,5 na 3,5 cala z kompletem śrubek, pozwalające bezpiecznie umieścić dysk wewnątrz komputera. Nie zabrakło również płyty z dodatkowym oprogramowaniem. Raczej niewiele więcej można żądać przy zakupie nośnika pamięci. Pod tym względem jest idealnie.

Podstawowa specyfikacja

Pojemność 128 GB
Interfejs SATA II 3Gb/s
Deklarowany zapis maks. 180 MB/s
Deklarowany odczyt maks. 230 MB/s
Deklarowany pobór prądu 2,6W (praca)
1,5W (brak aktywności)
Format szerokości 2,5 cala
Waga 84 g
Gwarancja 3 lat (producenta)

 

Czy tak idealnie jest również w przypadku wydajności? Może nie tak idealnie, ale na pewno jest lepiej niż dobrze. Prędkość zapisu waha się przeciętnie w przedziale od 165 do 175 MB/s, a prędkość odczytu oscyluje wokół 235 MB/s i jest bardzo stabilna. Innymi słowy – nie ma na co narzekać. Urządzenie sprawuje się bardzo poprawnie zarówno pracując z małymi, jak i dużymi plikami.

  Kingston SSDNow V+ 128GB
  plusy:
dobre wartości odczytu
dobre wartości zapisu
znikomy pobór mocy
niski czas dostępu
mnogość dodatków
  minusy:
mała pojemność w porównaniu do HDD
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 1180 zł