Laptopy

Bateria, hałas

przeczytasz w 1 min.

Jak już wspomnieliśmy, bateria instalowana jest we wnęce w przedniej części obudowy, nie zaś z tyłu laptopa. Jest 6-komorowa i oferuje pojemność 4400 mAh, więc nie można liczyć na długi czas pracy, mimo że matryca jest podświetlana diodami LED, a zastosowane komponenty nie zaliczają się do superszybkich.

Czas pracy na bateriiAsus K50IN
Typowe użytkowanie3,10 godz.
Obciążenie1,07 godz.

Wykonaliśmy dwa testy. W pierwszym (typowe użytkowanie) jasność matrycy była ustawiona na 3/4, sieć Wi-Fi była włączona i przeglądaliśmy strony internetowe oraz korzystaliśmy z edytora tekstu. W drugim zaś (obciążenie) jasność matryca była ustawiona na maksimum, sieć Wi-Fi była włączona, a na komputerze uruchomiony był benchmark 3DMark05 w pętli.


Bateria jest we wnęce w przedniej części obudowy

Okazuje się, że notebook nie oferuje zbyt długiej pracy na zasilaniu bateryjnym i jak na typową maszynę do zastosowań domowych nadaje się głównie do pracy z podłączonym zasilaczem. Krótki czas pracy nie jest wielkim minusem tego komputera, ponieważ ze względu na gabaryty nie nadaje się dla podróżników, więc większość czasu i tak powinien spędzać w domu/biurze.

Ponieważ K50IN to notebook przede wszystkim dla kinomaników, chcąc obejrzeć film HD przy maksymalnej jasności musisz liczyć się z tym, że jeśli jest on długi (ma ponad 100 minut), będziesz musiał podłączyć zasilacz.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak wydłużyć czas pracy na baterii, przeczytaj przygotowane przez nas porady.

Hałas

Laptop jest bardzo cichy. Choć wentylator pracuje niemal cały czas, jest ledwo słyszalny i nie staje się głośniejszy nawet wtedy, gdy włączymy jakąś grę 3D. Podczas typowej pracy możesz więc liczyć na wysoki komfort, co jest niewątpliwie dużą zaletą tego komputera.