Tablety

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Asus MeMO Pad Smart to urządzenie, które za niewygórowaną kwotę oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji i bardzo zadowalającą jakość wykonania. Ekran ma 10 cali przekątnej i wykorzystuje technologię IPS LCD. Dzięki temu użytkownik ma do czynienia z dużym, wygodnym obszarem dotykowym i dobrymi kątami widzenia. Są to cechy bardzo istotne w czasie grania i oglądania filmów.

Skoro mowa o multimediach, to przypomnieć warto, że MeMO radzi sobie z nimi naprawdę dobrze. Odtwarzanie filmów Full HD to dla niniejszego urządzenia bułka z masłem. Zawiodła nas nieco jasność podświetlenia LED-owego, ale dotyczy to wyłącznie sytuacji, w których używamy tabletu „pod chmurką”. W warunkach domowych nie mieliśmy żadnych powodów do narzekań.

Jakość dźwięku wydobywającego się z głośników zewnętrznych była dobra (grały przy tym bardzo głośno). Naturalnie lepsze wrażenie zrobił odsłuch poprzez wyjście słuchawkowe - duże, dobre słuchawki grały znakomicie, ale dość cicho. Małe modele dokanałowe nie miały już tego problemu.

Asus Memo Pad

Opisywany Asus jest też świetnym tabletem do gier. Procesor nVidia Tegra 3 być może nie należy już do najmłodszych układów na rynku mobilnym, ale wciąż spisuje się znakomicie w zdecydowanej większości wymagających gier. W czasie testów nie mieliśmy z nim problemu ani razu. Warto dodać również, że nie ma on nadmiernego zapotrzebowania na energię zgromadzoną w baterii. Zawdzięcza to piątemu, pomocniczemu rdzeniowi, który obsługuje najmniej wymagające procesy. Tablet zużywał w ciągu nocy zaledwie 1-2% zasobów baterii.

Sam akumulatorek nie imponuje jednak pojemnością. Testowy film HD odtwarzał się przez 8,5 godziny, a surfowanie po internecie trwało maksymalnie 7 godzin. Jeśli komuś zależy głównie na wydajnej baterii i możliwości wydłużenia czasu poprzez zadokowanie tabletu w stacji z klawiaturą, to nieco lepszym wyjściem może być zakup modelu Asus Transformer TF300T. MeMO również połączy się z opcjonalną klawiaturą, ale jest to połączenie bezprzewodowe (Bluetooth). Samo etui Folio Key okazało się jednak bardzo przydatne - nie dość, że zapewniało całkiem komfortowe pisanie dokumentów w podróży, to w dodatku chroniło tablet przed uszkodzeniami.

Dwa wbudowane aparaty spisywały się dobrze w dzień, ale wewnątrz słabo oświetlonych pomieszczeń lub wieczorem ich jakość była słaba. Dotyczy to zarówno zdjęć, jak i filmów. System operacyjny Android 4.2 wyposażony był w delikatnie zmodyfikowany interfejs i szereg przydatnych programów zaczynając od czytnika e-booków, poprzez aplikacje społecznościowe, a kończąc na edytorze graficznym i blokadzie rodzicielskiej. Producent zaoferował urządzenie, które łączy szeroką funkcjonalność z dobrą ceną i właśnie w tym leży jego siła.

 Podsumowanie
 plusy:
smukła i dość lekka konstrukcja
ekran IPS o szerokich kątach widzenia
płynnie działający interfejs
wbudowane wyjście micro HDMI
akceptowalna jakość zdjęć i nagrań dziennych
dobra jakość wbudowanych głośników
 minusy:
nieco zbyt niska moc podświetlenia
przeciętny czas pracy na baterii
słaba jakość zdjęć i nagrań nocnych
Cena w dniu publikacji testu: od 1299 zł
super opłacalność benchmark.pl

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Hmmm eeee OOOOO... daliście rekomendacje produktowi, który jest niemal kopią transformera T300, ale zamiast porządnej stacji dokującej można do niego dokupić jakąś lipną klawiaturę. Ja rozumiem, że to nie jest zły produkt, ale od razu rekomendacje??
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   A ja dalej nie rozumiem kto wydaje 1300 na tablet bez 3G...